SKEEMID ja VIDEO: Laulupeoaegsed liikluskorralduse muutused piiravad autojuhte, toetavad rattureid

 (20)
Täiendatud!
2014 laulu- ja tantsupeo liikluskorraldus
Laulu- ja tantsupeo rongkäigu trassFoto: Laulu- ja Tantsupeo SA

Kuigi laulu- ja tantsupidu toimub 4.-6.juulil, on tavapärane liikluskorraldus ja parkimine Tallinnas mõnevõrra häiritud juba alates 29. juunist, mil tantsijate proovidesse saabumiseks valmistutakse. Suurematest muutustest: rongkäigu ajal, 5. juulil, on kesklinn suletud kella 12st 18.30ni; laulupeo kontsertide ajal on avalikuks liikluseks on suletud ka Narva maantee Pirita tee ja Turba tänava vaheline lõik.

Ratastooli transportivale sõidukile eriluba

Eraldi parkimiskohad on tagatud invaliididi märgiga, ratastooliga külastajaid transportivatele sõidukitele. Parkimisloa saab lunastada laulupeo nädalal (alates 30. juunist) laulu- ja tantsupeo Oru hotelli staabist invaliidi dokumendi ja pileti alusel. Seal juhatavad korraldajad autojuhi ka õigesse parkimiskohta.

Liikluskorraldajad soovitavad publikul laulupeo kontsertide ajal liikuda eelkõige rattaga. Pärast laulupeo kontserte on Narva mnt lõik kesklinnani kuni 1,5 tundi autoliiklusele suletud. Seega on hõlpsaim ja kiireim viis peopaigast lahkuda jalgrattal. "Raudhobud" saab peole tulles jätta valvega parklatesse, mis on turvatud kaks tundi enne pidu kuni tund pärast kontsertide lõppu.

Videos räägib liikluse ümberkorraldustest ja rattaparklatest Ühisteenuste parklate müügi- ja linnaparkimise juht Martin Tubalkain. 

Parkimis- ja liikluskorralduse muutused Tallinnas jäävad kolme suuremasse piirkondana: Kalevi staadioni ja Lauluväljaku ümbrusse ning Narva maantee lõikudele. 


Parkimine ja liiklemine lauluväljaku lähistel

 • 29.juuni kella 21.00 kuni 6.juuli kella 00.00 on parkimine keelatud Kuristiku, Joa ja Oru tänavatel, parkida ei saa ka Oru hotelli ees olevas parklas.
 • 3. juulil kella 7.00 kuni 6.juuli kella 20.00ni kehtib parkimiskeeld Pirita teel Russalka parklas ning Pirita tee kesklinnast väljuval suunal Vana-Pirita tee ja Pirita tee 20 vahelisel lõigul. Kõik Lauluväljaku vahetus läheduses olevad parklad on vaid laulupeoliste transpordi päralt.
 • Laulupeo ajal saab sõidukeid parkida Pirita teel, paralleelselt teele. Praktika näitab, et piki Pirita teed saab parkida 200–250 sõidukit. Samuti saab sõiduki jätta Valgele tänavale ja Smuuli tee ääres asuvasse parklasse.
 • 4. juulil ajavahemikul 20.00–22.00 on Laulupeo kontsertidega seoses avalikuks liikluseks suletud Narva maantee Pirita tee ja Turba tänava vaheline lõik (v.a ühissõidukid ja korraldajate erilubadega sõidukid). 5.ja 6.juunil on see lõik suletud 14.00–24.00ni ja 12.00–21.00ni. Narva maantee liiklussulgude ajal saab sõita Piritale Lasnamäe kaudu ringiga. Lasnamäele suundujad peaksid sel ajal kasutama liiklemiseks Laagna teed või sõitma läbi Pirita tee Kose teele ning sealt edasi Narva maanteele.

Laulupeo pealtvaatajatele mõeldud kolm rattaparklat asuvad:

 • Mere väravate juures Vana-Pirita teel;
 • Narva maantee ja Oru tänava ristmiku juures;
 • Lasnamäe suunalt tulles Turba ja Valge tänava ristmiku lähedad.

Liikluskorraldus lauluväljaku lähistel Foto: Laulu- ja Tantsupeo SA


Parkimine ja liiklemine Kalevi staadioni lähistel

Liikluskorraldus Kalevi staadioni lähistel

Kalevi staadioni lähistel on parkimine keelatud 29.juuni kella 12st kuni 6.juuli kella 15ni Võistluse tänaval staadioni sissepääsu ümbruses. Liiklus on suletud ning sõidukite parkimine keelatud (v.a korraldajate erilubadega sõidukid) Staadioni, Võistluse ja Püssirohu tänaval alates 2. juulist 7.00 kuni 6. juulini kella 14ni. Kalevi staadioni ümbruses saab parkida Võistluse tänava parklas, kuhu saab Filtri teelt ja läbi Toonela tänava. Samuti saab parkida ümberkaudsetel tänavatel, mis ei ole suletud.

 • Võistluse tänav suunaga Filtri teelt Püssirohu tänavale muutub ühesuunaliseks, sissesõit on lubatud üksnes ürituse korraldusega seotud sõidukitele. Võistluse tänava viimasel lõigul on parkimine keelatud juba alates 29. juuni kell 12:00 kuni 7. juuli kell 15:00.
 • Püssirohu tänav suunaga Võistluse tänavalt Juhkentali tänavale muutub samuti ühesuunaliseks ning sõit on lubatud üksnes ürituse korraldusega seotud sõidukitele.
 • 4.juulil ajavahemikul 13 – 22 on Juhkentali tänav liikluseks suletud. 5.- ja 6.juulil on Juhkentali tänav suletud 10-14. Läbi Juhkentali tänava Liivalaia poole suundujad peaksid sel ajal kasutama liiklemiseks Tartu maanteed või Gonsiori tänavat.
 • Rongkäiguks ettevalmistustega seoses on keelatud sõidukite parkimine alates 4. juuli kella 21st kuni 5. juuli kella 18.30 Tõnismäe tänaval, Hariduse tänaval, Wismari tänava Toompuiestee ja Toompea tänavate vahelisel lõigul ning Roosikrantsi tänaval (Kaarli puiestee ja Roosikrantsi 15 vahelisel lõigul).
2014 laulu- ja tantsupeo liikluskorraldus Foto: Laulu- ja Tantsupeo SAParkimine ja liiklemine rongkäigu ajal

05. juulil on rongkäigu rivistumise alal liiklus suletud kell 12 kuni 18.30 järgmistel tänavatel:

 • Vabaduse väljak
 • Kaarli pst
 • Roosikrantsi tn (Kaarli pst ja Roosikrantsi 15 elamu vaheline lõik)
 • Hariduse tn
 • Tõnismäe tn
 • Toompea tn (Kaarli pst ja Falgi tee vaheline lõik)
 • Wismari tn (Toompea tn ja Toompuiestee vaheline lõik)
 • Toompuiestee (Wismari ja Endla tänavate vaheline lõik)
 • Luise tn (Toompuiestee ja Koidu tn vaheline lõik)
 • Koidu tn (Luise ja Endla tänavate vaheline lõik)
 • Endla tn (Suur-Ameerika ja Tõnismäe tänavate vaheline lõik)
 • Alates kell 14.00, vastavalt rongkäigu tempole, suletakse liiklus marsruudil: Vabaduse väljak – Viru väljak – Narva mnt – Pirita tee – Vana-Pirita tee – Lauluväljak.

Nendel tänavatel on peatumine ja parkimine keelatud juba 04. juuli hilisõhtust alates.

Liikluskorraldus rongkäiguks rivistudes Foto: Laulu- ja Tantsupeo SA

Kõigil tänavatel ja teelõikudel, kus seoses laulu- ja tantsupeoga liikluskorraldus muutub, on üleval ajutised märgid. Peo tipphetkedel on korraga väljas kuni 100 neoonrohelistes vestides AS Ühisteenused liiklusreguleerijat, kelle juhiste järgimine aitab liiklust sujuvana hoida.

Laulu- ja tantsupeo liikluskorraldust puudutav info on leitav: www.parkimine.ee