Savisaare riik riigis

 (150)
keskerakonna valimispidu
Foto: Andres Putting

Täiesti uskumatu, aga Edgar Savisaar on loonud Eesti riigi sees oma riigi. Tema riigi lojaalsed kodanikud on kõik tema jüngrid, lisaks veel venelastest valijaskond ja pensionärid, kelle hääled “ostetakse”. Savisaare lähikonnas on seltskond kummardajaid, kes viskuvad alati kohe oma isanda kaitseks ja õigustuseks rahva ette, kui keegi on isandat julgenud solvata.

Neil on täiesti ükskõik, mida neist arvab ülejäänud rahvas ja riik. Nende valija on enamuses vene valija, kellel on täiesti savi, mida eestlased arvavad Keskerakonnast ja mida see erakond Eestis teeb, peaasi et esindataks nende huve. Kas need huvid on ka Eesti riigi huvid, ei lähe neile põrmugi korda.

Savisaare jüngrite suust ei kuule midagi, mis erineks Kõige Tähtsama Mehe sõnadest. Kõik tekstid, õigustused, vabandused, rünnakud, mis peamiselt suunatud oma tegude kaitseks, on kõik nagu läbi koopiamasina väljastatud. Huvitav, kas neile on antud mingi raamat ka, mis õpetab, kuidas olla suure juhi meele järgi?

Siiski peab nägema halva asja juures ka head poolt. Võib-olla on hea, et eestivenelasi ja nende huve esindab siiski peamiselt eestlaste juhitud partei?