Mänguskoori avas Ugur Boral 22. minutil, neli minutit hiljem suutis Bastian Schweinsteiger viigistada. Saksamaa eduvärava autor oli 79. minutil Miroslav Klose, kuid Türgi suutis 86. minutil viigistada, värava lõi Semih Sentürk. Ometi suutis Saksamaa lõpuks ikkagi võita, sest 90. minutil tegi skoori Philipp Lahm.

Mängu avavärav löödi türklaste paremalt äärelt tulnud rünnaku kaudu, Kazim Kazimi pealelöök lendas kaarpallina latti, esimesena oli jaol Boral, kelle löödud pall viielt meetrilt Jens Lehmanni jalgade vahelt üle väravajoone põrkas.

Saksamaa viigistas neli minutit hiljem, kui Lukas Podolski söödu vasakult äärelt lõi väravasse Schweinsteiger.

Saksamaa 2:1 värava puhul andis Klosele hea söödu Lahm ja ründaja saatis palli peaga väravasse.

Sentürki väravale aitas kaasa Sabri läbimurre paremalt äärelt ja sööt ette nurka, kust Sentürk palli mõnelt meetrilt Lehmanni selja taha toksas.

Lahmi võiduväravale eelnes Thomas Hitzlspergeri terav sööt trahvikasti, kust vasakkaitsja palli lati alla lõi.

Avapoolajal oli aktiivsem ja üritavam pool Türgi, sellest Saksamaa koondisest, kes särava mänguga alistas veerandfinaalis Portugali, oli järel hale vari.

Enne skoori avamist tekitas kõige ohtlikuma momendi Kazim, kelle löök 13. minutil 15-lt meetrilt tabas latti.

Teise poolaja alguses valdas Saksamaa rohkem palli ja türklastel oli õnne, et 51. minutil ei määratud nende väravasse penaltit, sest Sabri tõmbas karistusalas maha Philipp Lahmi. Türgi koondise õnneks kohtuniku vile vaikis, ehkki telekordus näitas selget viga.

Algkoosseisud,

Saksamaa: 1-Jens Lehmann; 3-Arne Friedrich, 17-Per Mertesacker, 21-Christoph Metzelder, 16-Philipp Lahm; 7-Bastian Schweinsteiger, 6-Simon Rolfes, 13-Michael Ballack, 15-Thomas Hitzlsperger, 20-Lukas Podolski; 11-Miroslav Klose.

Türgi: 1-Rüstü Recber; 20-Sabri Sarioglu, 6-Mehmet Topal, 4-Gökhan Zan, 3-Hakan Balta; 18-Kazim Kazim, 22-Hamit Altintop, 7-Mehmet Aurelio, 19-Ayhan Akman, 16-Ugur Boral; 9-Semih Sentürk.

Väljakukohtunik: Massimo Busacca (Šveits).

Kohtumise eellugu:

Saksamaa ja Türgi on seni omavahel pidanud 17 mängu, millest sakslased on võitnud 11 ja türklased ainult kolm.

Viimases omavahelises kohtumises 2005. aasta oktoobris oli aga 2:1 parem Türgi.

Kahel korral on Saksamaa ja Türgi kohtunud ka suurturniiril, 1954. aasta MM-il Šveitsis said sakslased võidu tulemusega 4:1 ja 7:2.

Käimasoleval EM-il pääsesid nii sakslased kui ka türklased alagrupist edasi teisena. Saksamaa alistas veerandfinaalis veenva mänguga 3:2 Portugali, Türgi sai pärast 1:1 lõppenud lisaaega penaltitega jagu Horvaatiast. Seejuures õnnestus türklastel viigistada lisaaja üleajal.

Saksamaa koondise peatreener Joachim Löwil on terved ja võitlusvalmid kõik ülesantud 23 mängijat.

Seevastu Türgi meeskonna juhendajal Fatih Terimil on tegu, et vajalik arv mehi kokku saada, sest vigastuste tõttu eemalolijate arv annab juba laatsareti mõõdu välja. Lisaks kannab osa mehi mängukeeldu kogutud kollaste kaartide tõttu.

Eilse seisuga oli Türgi koondises lisaks 11 mängijale varus veel ainult varuväravavaht ja kaks väljakumängijat.