Ruu pole asjale pihta saanud

 (3)

Sadhu, 17.10.2000 12:53

Probleem pole selles, et Ruu poliitikat mängib, vaid selles, et ta asjale pole pihta saanud.

Peaküsimus — kas Demokraatlikud Prostituudid orienteeruvad Kolmikliidule või Keskerakonnale on, esitamata. Sinised on võimalused mõlemaks ja ka Nugisele ning Madele ei valmista raskusi nõudluse olemasolul ükskõik kumba poolt rahuldada. Kuna pundis on aga Arengupartei (on selline partei!), siis on Keskerakonnale orienteerumine välistatud. Meenutage nende nutunägu parast 1996. aasta kohalikke valimisi, kui nad koonukate tiiva all vastu tahtmist Tallinnas Keskiga koalitsiooni sattusid! Tahtlikult nad seda enam ei korda.

Ja siit jõuame üsna lahedale vastusele — milleks on loodud Demokraadid? Ainult selleks, et peatselt lagunevast kolmikliidust väljakukkuvaid tukke (esimesena ilmselt osa Mõõdukaid) asendada. Poliitiline olustik laheneb 1994. aasta suvel Tarandi venitusvalitsuse moodustamisele eelnenud seisule.

Demokraatide rahastamise küsimus on Ruul adekvaatne. Lisaks Krachtile ja Moldrile (kui see mees üldse on olnud parteidega seotud, siis oli see eelmise ringi Isamaa)maksaks aga lugeda ka kolmikliidu sponsorite aruandeid (vabalt saadaval Tallinna kohturegistris).