Rõivas: kas fašismi õigeks rääkimine ja inimsusevastaste kuritegude naeruvääristamine on EKRE üldine seisukoht?

 (656)
Taavi Rõivas
Taavi RõivasFoto: Rauno Volmar

"Eestis on mõtte- ja sõnavabadus ning neid väärtusi me peame kaitsma. Küll aga peab iga poliitik aduma vastutust, mis sõnadega kaasneb," ütles peaminister Taavi Rõivas kommenteerides EKRE poliitiku Jaak Madissoni blogipostitust.

"On kurvastav, et noor poliitik käsitleb nii paljudele inimestele kannatusi toonud natsismikuritegusid õigustavalt ja labaseid väljendeid kasutades. Kõnealuse blogi-postituse tekst läheb täielikult vastuollu minu väärtushinnangutega," märkis peaminister meediale saadetud avalduses.

"Kuna postitus seostub EKRE kodulehega, jääb õhku küsimus, kas fašismi õigeks rääkimine ja inimsusevastaste kuritegude naeruvääristamine on erakonna üldine seisukoht. Selles küsimuses ootakski selget seisukohavõttu nii EKRE juhilt kui ka Jaak Madisonilt endalt."

Eile kerkis avalikkuse ette EKRE ridades noorima saadikuna riigikogusse pääsenud Jaak Madison paari aasta tagune blogipostitus, kus noorpoliitik arutleb "vääriti mõistetud" fašismi ja natsionaalsotsialismi "positiivse poole" üle.