Repliik: Pudistav poliitik tohtri manu!

 (171)

Ei tea, kes küll Toomas Hendrik Ilvesele vargsi kõrva sosistas, et vaja kõneoskust lihvida. Igatahes tark tegu — nüüd ei saa keegi vinguda, et Ilvese jutt konarlik, sõnajärg vale ja kole väliseestlase aktsent juures.

Vähemalt on riigipea kümne tuhande krooni eest näitleja Anu Lambilt kümme akadeemilise tunni (see tähendab 45 minuti) ulatuses kõnelemisoskust lihvinud. Ja kuulda on, et Ilves on usin õpilane, kes siiralt tahab ilusti rääkima hakata. Küll ta pika peale hakkab kah.

Karta on, et välismaa aktsent meie presidendi jutust ei kao, ja ega see ausalt öelda ei häirinudki eriti. Et ameerika hääldusest lahti saada, peaks vist lausa logopeedi juures ravil käima, aga või presidendil vaba aega võtta oleks.

Täitsa loomulik, et riigitegelased lasevad oma kõne- ja esinemisoskust targematel inimestel seada. Ja kui neil endal puudub kriitikameel, siis peaks neil abiks olema targad nõuandjad, kes annavad märku, et ka vanas eas on paslik logopeedi poole pöörduda. Siis vast ei oleks kunagiste peaministrite hüüdnimedeks Malt Laal ja Muvvame Läbi.