Valitsus teeb riigikogule ettepaneku võtta stabiliseerimisreservi vahendid kasutusele täies ulatuses vastavalt vajadusele, seisab valitsuse homse istungi päevakorras.

Otsuse tulemusena on võimalik kaasata stabiliseerimisreservi vahendeid järk-järgult ning vastavalt vajadusele 2020. ja 2021. aasta jooksul, mil kriisi tõttu on riigil suurenenud kuluvajadus ja samal ajal on prognoositav maksulaekumise vähenemine. Rahandusministri hinnangul on negatiivne rahavoog sel ja järgmisel aastal kokku 3 kuni 3,5 miljardit eurot.

Samas on oluline, et rahandusministeerium saaks operatiivselt võtta kõik stabiliseerimisreservi vahendid kasutusele, kui riigil tekib raskusi väljamaksete tegemisel ja võlakohustuste kaasamisel tulenevalt probleemidest finantsurgudel. Reservi vahendeid võetakse kasutusele vastavalt riigi rahavoo juhtimise vajadusel katmaks riigieelarve kulude ja tulude vahet, eesmärgiga leevendada COVID-19 epideemia tõttu väljakuulutatud eriolukorda ning sellega seonduvaid üldmajanduslikke riske ja sotsiaal-majanduslikke kriise.

Riigieelarve seaduse kohaselt rahastatakse stabiliseerimisreservist investeerimis- ja finantseerimistehinguid, mille eesmärk on:
1) üldmajanduslike riskide vähendamine;
2) sotsiaal-majanduslike kriiside vältimine või leevendamine;
3) eriolukorra, erakorralise seisukorra, sõjaseisukorra või muu erakorralise olukorra või olulise mõjuga kriisi lahendamine või ennetamine või kollektiivse enesekaitse lepingus ettenähtud kohustuste täitmine;
4) finantsasutustele likviidsus- või maksevõimega seotud raskusi või makse- ja arveldussüsteemides olulisi tõrkeid põhjustada võiva finantskriisi lahendamine või ennetamine.

Seoses COVID-19 levikuga kehtestatud eriolukorraga ja sellega seonduva kriisiga võib tekkida vajadus vahendite kasutamiseks kõigil nimetatud otstarvetel.

Eelmise aasta lõpus oli stabiliseerimisreservis 414 miljonit eurot. Stabiliseerimisreserv loodi 1997. aastal mahus 701,6 miljonit krooni (45,2 miljonit eurot). Aastatel 1998-1999 on reservi arvelt kasutusele võetud Eesti Maapanga (pankrotis) klientide loovutatud nõuete katteks 266 miljonit krooni (17 miljonit eurot). 2009. aastal võeti stabiliseerimisreservist kasutusele 3,5 miljardit krooni (224 miljonit eurot) maailma majanduskriisist tulenevate üldmajanduslike riskide vähendamiseks.