AND lisab, et taimne toitumine pakub võrreldes liha sisaldava toitumisega kaitset paljude krooniliste haiguste vastu, nagu südamehaigus, kõrgvererõhktõbi, 2. tüübi diabeet, rasvumine ja osa vähiliike. Tüüpilise vegani toidusedel vastab paremini tervisliku toitumise soovitustele kui lihasööja oma.

AND avaldab arvamust, et kõigil toitumisspetsialistidel on eetiline kohustus austada veganite toitumisviisi.

Vegantoitumine on igas eluetapis heaks kiidetud ka paljudes riiklikes toitumissoovitustes, näiteks Suurbritannias, USA-s, Kanadas, Austraalias, aga ka Põhjamaades ja Soomes.

Eesti Vegan Selts (EVS) toetub oma toitumissoovitustes täielikult nimetatud organisatsioonide ja riikide soovitustele, mille oleme eestikeelsena koos viidetega koondanud vegan.ee portaali toitumisinfo lehele. Rõhutame, et ükski toitumisviis pole automaatselt tervislik või ebatervislik (ei segatoitlus, vegantoitumine või mis iganes muu toitumisviis), vaid see sõltub ikkagi inimese valikutest ja informeeritusest. EVS ei võta vastutust Eesti veganite ees, kes mistahes põhjustel vegantoitumise põhitõdesid ei järgi ning endale või oma lastele soovituste kohaselt vajalikku D- või B12-vitamiini juurde ei manusta.

EVS kutsub Eesti meditsiinisektorit mitte ignoreerima nimetatud seisukohti läbimõeldud vegantoitumise eluaegse sobilikkuse osas. Loodame koostööle meditsiinisektoriga, et avatult arutleda müütide ja valeinfo üle, mis vegantoitumise kohta levivad, ning et ka veganid saaksid vajadusel arstidelt ja toitumisekspertidelt adekvaatset ja tõenduspõhist toitumisnõu.