Argentiinlasest väljakukohtunik Horacio Elizonda näitas 62. minutil inglaste ründajale Wayne Rooney´le punast kaarti ja Inglismaa pidi jätkama kümnekesi. ETV stuudios eksperdina kohtumist kommenteerinud Eesti koondise väravavahi Mart Poomi sõnul rikkus kohtunik selle eemaldamisega mängu, sest põhjust Rooney`le selles olukorras punast näidata ei olnud.

Normaal- ja lisaajal kumbki meeskond väravani ei jõudnud ja poolfinalisti selgitas penaltiseeria. 11 meetri karistuslöökide seeria võitsid portugaallased 3:1. Inglaste poolel eksisid Steven Gerrard, Frank Lampard ja Jamie Carragher, Portugali poolel Hugo Viana ja Petit.

Portugal võitis Inglismaa penaltidega ka kaks aastat tagasi EM-i veerandfinaalis.

Portugal mängib poolfinaalis Prantsusmaaga.