President Rüütel annab Presidendimatka patroonluse üle president Kaljulaidile

 (14)
President Rüütel annab Presidendimatka patroonluse üle president Kaljulaidile
KollaažEkspress Meedia

25. veebruaril toimuvast Eesti Vabariigi 100. juubeliaastale pühendatud presidendimatkast võtavad osa nii Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid kui ka president Arnold Rüütel. 2004. aastast on Presidendimatka toetanud president Arnold Rüütel. Nüüd annab ta patroonluse üle president Kersti Kaljulaidile.

MTÜ spordiklubi Presidendirada korraldatud matka start antakse traditsiooniliselt Aegviidu raudteejaama parklast pühapäeval, kell 11.15, kust üheskoos liigutakse Nelijärve kaudu Jänedale. Matka pikkus on valikule kas 10 või 7 kilomeetrit - nii suusarada kui ka kergliiklustee sobib liikumiseks kogu perele.

Nelijärvel pakub sealne puhkekeskus matkalistele sooja teed ja suppi, tantsuhuvilised saavad jalga keerutada ansambli Tants’n trall saatel.

Jäneda lossis avab kell 12.30 ukse kolmas heategevuslik Papa Krimmi koogikohvik. Huvilised saavad seal müüa endavalmistatud kooke või muid hõrgutisi. Koogimüügi tulu läheb kingituseks Eesti Vabariigile,
täpsemalt Jänedaga seotud Eesti riigimeeeste jalajälgede jäädvustamiseks lossis. Jäneda Külaelu Arendamise Selts ootab „Eesti Vabariik 100“-teemalisi võistluskooke ning valitakse välja rahva lemmik. Võidukookide küpsetajaid ootavad auhinnad.

Matkalised saavad tulla kõikjalt, selleks puhuks liiguvad enne matka Tallinnast Aegviitu ja hiljem tagasi ka soodsate hindadega Elroni rongid, samuti liiguvad tasuta bussid Tapalt Aegviitu ja peale matka Jänedalt Tapale tagasi.

Ürituse ajakava:

10.20 väljub rong Tallinnast (edasi-tagasi eripileti saab osta rongist märgusõnaga „Presidendimatk“ hind 3.40. Kehtib ka Elroni sõidukaardi soodustus 10%)
11.15 matka avamine Aegviidus
-matk Presidendi matkarajal 10 km
-matk Aegviidu-Jäneda kergliiklusteel 7 km
13.00 Ansambel Tants’n trall Musta Täku tallis
-Jäneda lossis on avatud Papa Krimmi koogikohvik, toimub koogivõistlus
14.45 Ühispilt presidentidega
15.00 Loosimine kõigi loosikaaardi ostnute vahel
16.00 Bussid Aegviitu
16.40 Bussid Lehtse ja Tapale (Käravete, Ambla)
16.53 Rong Tallinna