Presidendivalimistelt puuduv saadik Uno Kaskpeit: EKRE ei vali täna niikuinii kedagi

 (56)
Riigikogu avaistung 30.03.2015
Riigikogu avaistungil oli Kaskpeit kohalFoto: Ilmar Saabas

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni liige Uno Kaskpeit – kes on üks kahest saadikust, keda täna riigikogus presidenti valimas pole – ütles Delfile, et puudub isiklike probleemide tõttu. Samas nentis ta, et ta ei valiks niikuinii ühtki kolmest kandidaadist, ja lisas, et ka tema fraktsioonikaaslased ei vali arvatavasti riigikogus üheski voorus kedagi.

Uno Kaskpeit ütles Delfile, et ta pole riigikogus presidenti valimas isiklike probleemide tõttu, mis tal riigikokku minemist takistasid.

Samas ei pea leia ta, et tema kohalolek midagi muudaks. „Ma ei leia, et ma peaksin seal vajalik olema. Ma nagunii kedagi ei valiks praegusel hetkel,“ sõnas Kaskpeit. Riigikogulane lisas, et ta kahtlustab, et ka tema erakonnakaaslased täna ühtki kolmest kandidaadist tegelikult ei vali.

Presidenti ei vali nad tema hinnangul ka teistes voorudes. „Ma arvan, et riigikogus ei vali me eriti vist kedagi,“ lausus Kaskpeit, viidates, et EKRE liikmed ootavad presidendivalimiste jõudmist valijameeste kogusse, kus usutavasti EKRE esimees Mart Helme presidendikandidaadiks üles seatakse.

Teine riigikogu saalist puuduja on Keskerakonna fraktsiooni liige Rein Ratas, kes puudub tervislike probleemide tõttu.