Portugali väravad lõid Deco, Cristiano Ronaldo ja Ricardo Quaresma. Avapoolajal küll Libor Sionko viigistas seisu 1:1-le, kuid kokkuvõttes said portugallased teenitud võidu.

Portugal — Tšehhi 3:1
Portugal asus kohtumist juhtima 8. minutil, kui Deco lõi Tšehhi kaitsjate ebakindlust ära kasutades väravaesisest saginast 1:0. Portugallastel oli selles olukorras ka õnne, et pall rikošetist just Decole põrkas.

Kümme minutit hiljem jõudsid tšehhid viigini, kui Jaroslav Plasili antud nurgalöögi saatis peaga väravasse Libor Sionko. Avapoolaeg lõppes 1:1.

Teist poolaega alustasid märksa agressiivsemalt portugallased. 63. minutil jäeti tšehhide poolt oma trahvikasti joonel valveta Cristiano Ronaldo, kes lõi oma esimese värava Euroopa meistrivõistlustel ja viis Portugali 2:1 juhtima.

Tšehhid tõid seejärel mängu päästmiseks platsile veel ühe ründaja Jan Kolleri näol. Neil avanes ka ridamisi võimalusi, mida aga realiseerida ei suudetud. 90. minutil eksis räigelt Tšehhi kaitse ja Cristiano Ronaldo pääses väravavahiga üks-ühele. Portugallaste tähtmängija otsustas söödu kasuks ja Ricardo Quaresma lõi tühja väravasse 3:1.

Algkoosseisud:
Tšehhi: 1-Petr Cech; 2-Zdenek Grygera, 21-Tomas Ujfalusi, 22-David Rozehnal, 6-Marek Jankulovski; 7-Libor Sionko, 3-Jan Polak, 17-Marek Matejovsky, 4-Tomas Galasek, 20-Jaroslav Plasil; 15-Milan Baros.
Portugal: 1-Ricardo; 4-Jose Bosingwa, 15-Pepe, 16-Ricardo Carvalho, 2-Paulo Ferreira; 8-Armando Petit, 20-Deco, 10-Joao Moutinho; 11-Simao Sabrosa, 21-Nuno Gomes, 7-Cristiano Ronaldo.

Türgi — Šveits 2:1
Šveits avas suures vihmasajus peetud kohtumises skoori 32. minutil Hakan Yakini väravast. Türgi viigistas teisel poolajal veerandtunnise mängu järel, kui vastuvärava lõi vahetusest platsile tulnud Semih Sentürk.

Türgile tõi üliolulise võidu Arda Turani kolmanda lisaminuti kauglöök, mis lendas Šveitsi kaitsja rikošetist kodumeeskonna väravasse.

Türgi: 23-Volkan Demirel; 22-Hamit Altintop, 15-Emre Asik, 2-Servet Cetin, 3-Hakan Balta; 10-Gokdeniz Karadeniz, 11-Tumer Metin, 7-Mehmet Aurelio, 14-Arda Turan; 17-Tuncay Sanli, 8-Nihat Kahveci
Šveits: 1-Diego Benaglio; 5-Stephan Lichtsteiner, 20-Patrick Mueller, 4-Philippe Senderos, 3-Ludovic Magnin; 19-Valon Behrami, 8-Gokhan Inler, 15-Gelson Fernandes, 16-Tranquillo Barnetta; 10-Hakan Yakin; 12-Eren Derdiyok.