Portugal alistas Inglismaa penaltiseerias

(251)
Argentina väljakukohtunik Horacio Elizondo näitab Wayne Rooney`le punast kaarti
Reuters/Scanpix

Wayne Rooney eemaldamise järel kümnekesi jäänud inglased esitasid veerandfinaalis Portugali vastu südika partii, kuid pidid lõpuks ikkagi penaltiseerias kaotuse vastu võtma.

Argentiinlasest väljakukohtunik Horacio Elizonda näitas 62. minutil inglaste ründajale Wayne Rooney´le punast kaarti ja Inglismaa pidi jätkama kümnekesi. ETV stuudios eksperdina kohtumist kommenteerinud Eesti koondise väravavahi Mart Poomi sõnul rikkus kohtunik selle eemaldamisega mängu, sest põhjust Rooney`le selles olukorras punast näidata ei olnud.

Normaal- ja lisaajal kumbki meeskond väravani ei jõudnud ja poolfinalisti selgitas penaltiseeria. 11 meetri karistuslöökide seeria võitsid portugaallased 3:1. Inglaste poolel eksisid Steven Gerrard, Frank Lampard ja Jamie Carragher, Portugali poolel Hugo Viana ja Petit.

Portugal võitis Inglismaa penaltidega ka kaks aastat tagasi EM-i veerandfinaalis.

Portugal mängib poolfinaalis Prantsusmaaga.