POLITSEIBLOGI: tänavu oli joobes juhte mullusest vähem

 (20)
Politseireid Tallinna piiril
Politseireid Tallinna piirilFoto: Andres Putting

Pühadepäevadel ja sellele eelnenud nädalavahetusel avastas politsei kokku 168 alkoholi mõju all juhti. Tänahommikune kainuskontroll Tallinnas Peterburi maanteel lisas neile veel kaheksa sellist juhtumit.

Politsei- ja piirivalveameti politseimajor Veiko Kommusaar tõi välja, et jääknähtudega sõitjad olid alkoholi tarvitanuna rooli istunute seas tugevas vähemuses.

"Vaid viiendik avastatud rikkumistest olid sellised, mille puhul võiks kõnelda oma tervisliku seisundi ekslikust või hooletust hindamisest," ütles ta. "Ülejäänud juhtide puhul oli alkomeetri näit kontrollimisel selline, et eeldab inimese teadlikku valikut teisi ohustavas seisundis rooli minna."

Pikal nädalavahetusel juhtus üks joobes juhi põhjustatud õnnetus. See oli 20. juuni öösel, kui Tallinnas Kalda tänaval sõitis 23-aastane Dmitri teelt välja, vastu posti ja läbi aia ning kahjustas kuut parklas olnud sõidukit. Õnnetuses sai vigastada 23-aastane kaasreisija.

Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes on tänavu joobes juhte vähem. Toona avastati 20.-24. juunini 219 alkoholi mõju all juhti, kellest üle 1,5 promilline joove tuvastati 75 juhil.

Mullu põhjustasid joobes juhid neil päevadel 8 liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada 9 inimest.