POLITSEIBLOGI: FOTOD: Politseikoer Matcho püüab treeningpätti ja patrullib vanalinnas

 (23)
POLITSEIBLOGI: FOTOD: Politseikoer Matcho püüab treeningpätti ja patrullib vanalinnas
Fotod: Nelli Pello/PPA

Allolevast fotogaleriist näed ülevaadet koerajuht Julia Eesalu ning politseikoer Matcho reedesest tööpäevast, mis algas treeninguga ning jätkus Tallinna vanalinnas patrullides. Täna demonstreeris Matcho kõigile huvilistele oma oskusi Raasikul toimuval maakaitsepäeval.

Koerajuht Julia Eesalu ja 2,5-aastane patrullkoer Matcho demonstreerisid maakaitsepäeval varga kinnipidamist. Kolleeg Andrei abiga lavastas Julia Raasikul maakaitsepäeval stseeni, kus mees tungib relvaga kallale naisele ning üritab talt käekotti varastada. Seepeale annab Julia Matchole käsu pahategija kinni pidada. "Tavaliselt hüppab koer kallaletungijale kätte, kui see on üles või ette tõstetud," ütleb Julia.

Pärast demonstratsiooni läksid Julia ja Matcho kesklinna ning Harjumaale patrullima. "Kesklinnas on jaanipäeval üsna rahulik, sest inimesed on maale ja suvilatesse sõitnud, kuid pärast keskööd, kui inimesed hakkavad pidudelt tagasi tulema, läheb ka linnas tempo kiiremaks," räägib Julia. Suviti näeb Juliat ja Matchot patrullimas ka Tallinna vanalinnas, kus turistid neist sageli pilti teevad. "Matcho on sellega harjunud. Ta on rahulik koer, kellel on väga hea närvisüsteem," muigab Julia.

Põhja prefektuuri koerajuhid