Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder lubab: reostuse likvideerimisega alustatakse veel tänase päeva jooksul

 (3)
Ulatuslik prügireostus Pirita Selveri juures, Lillepi pargis
Kott Pirita Selveri juures, Lillepi pargisFoto: Marek Saarmark

"Pirita Linnaosa Valitsusel on lepingupartner, kes ala korrashoiu eest vastutab. Piltidelt on paraku näha, et korras see ala kaugeltki ei ole. Andsime lepingupartnerile olukorrast teada ning prügi koristamisega alustatakse veel tänase päeva jooksul," lubab linnaosa vanem Tõnis Mölder, kommenteerides täna Delfi Rahva hääles ilmunud fotosid.

"Elektroonika ja ohtlike jäätmete vastuvõtupunktiga tegeleb Selver. Võib nõustuda kirja autoriga, et konteinerid täituvad kiiresti ning inimesed kipuvad jätma jäätmeid konteinerite kõrvale. Vähemalt osaliselt on see kindlasti põhjus, miks prügi metsa alla satub.

Teisalt ei saa süüdistada vaid lahtiolekuaegade pikkust ega konteinerite täituvust, sest mõistusega inimene leiab võimaluse viia oma prügi selleks ette nähtud kohta, mitte metsa alla. Pirital on avatud ka Pärnamäe jäätmejaam, kuhu saab oma üleliigse viia. Jäätmejaamu on Tallinnas veelgi.

On väga kahetsusväärne, et meie seas on inimesi, kes tegelevad meie ühise keskkonna hävitamisega, mitte parandamisega. Linnaosavalitsuse ega koristusfirma töötajate silmad ei jõua kahjuks ka parema tahtmise juures kõikjale. Vaid inimeste ühine pingutus prügistajate tabamisel ning teo taunimisel saab pakkuda mõningast lahendust," lisab Mölder.