PILTUUDIS: President ja kaitseväe juhataja tegid videokõne Liibanoni

 (2)
President Kersti Kaljulaid ja Eesti kaitseväe juhataja kindral Riho Terras tegid videokõne Liibanoni
President Kersti Kaljulaid ja Eesti kaitseväe juhataja kindral Riho Terras tegid videokõne LiibanoniFoto: Karl Johanson, Eesti kaitsevägi

President Kersti Kaljulaid ja Eesti kaitseväe juhataja kindral Riho Terras tegid täna ühise videokõne Liibanoni, et Eesti vabariigi 99. aastapäeva puhul tervitada ja tänada ka seal rahuoperatsioonil teenivaid Eesti kaitseväelasi.

Eesti jalaväerühm on osa Iiri-Soome pataljonist. Pataljoni kuulub kaks Iiri jalaväekompaniid ning üks eestlastest ja soomlastest koosnev jalaväekompanii. Pataljoni toetab Iiri ja Soome kaitseväelastest kompaniisuurune toetusüksus. Iiri-Soome pataljon on ainus mitmerahvuseline pataljon ÜRO rahuvalvemissioonil Liibanonis.

President Kersti Kaljulaid ja Eesti kaitseväe juhataja kindral Riho Terras tegid videokõne Liibanoni Foto: Karl Johanson, Eesti kaitsevägi

Eesti panustab ÜRO rahuvalvemissioonile Liibanonis mehhaniseeritud jalaväerühmaga koos logistikaelemendi ja staabiohvitseridega. Rühma ülesanneteks on vaatlus, patrullid ning kontrollpostide mehitamine. Eesti perspektiivist võimaldab UNIFILis osalemine aidata kaasa julgeoleku ja stabiilsuse tugevdamisele nii Lähis-Idas kui ka mujal maailmas.

UNIFIL ülesanne on ära hoida vaenutegevuste tekkimine, toetada Liibanoni relvajõude Lõuna-Liibanonis ja koordineerida Liibanoni ja Iisraeli valitsuste tegevust selles küsimuses. Samuti on UNIFILi ülesanne aidata tagada humanitaarabi kättesaadavus tsiviilelanikele ja toetada sisepagulaste vabatahtlikku ja turvalist koju naasmist.