Pettai: Jõksi ja Kallase kombinatsiooniga teises voorus ei arvestatud

 (74)
Pettai: Jõksi ja Kallase kombinatsiooniga teises voorus ei arvestatud
Foto: Rauno Volmar

Tartu ülikooli võrdleva poliitika professor Vello Pettai rääkis, et presidendivalimiste teises voorus võis olla palju tühje ja rikutud sedeleid seetõttu, et keegi ei olnud eriti arvestanud kombinatsiooniga, et edasi pääsevad Siim Kallas ja Allar Jõks.

"Keegi võib-olla selle kombinatsiooniga väga ei arvestanud ja siis läksid kõnelused, mahhinatsioonid või muud kaalutlused lahti, et tõepoolest niivõrd palju rikutud või tühje sedeleid tuli ja keegi ei osutunud valituks," rääkis politoloog "Aktuaalsele kaamerale".

Ta usub, et paljud valimiskogu liikmed tõepoolest tundsid, et nad ei saa ei Kallase ega Jõksi poolt hääletada, vahendab ERRi uudisteportaal.

"Vaadates, et mõlemad kandidaadid said vaid üle 130 hääle, siis nende vahel juba oli seis tasavägine. See tähendab, et need, kes jätsid märkimata, olid mõlema suhtes umbusklikud ja nii nad otsustasid. Teistpidi, ma kaldun arvama, et valimiskogu liikmed olid seal selleks, et valikud ära teha. Kui sina oled seatud kahe variandi ette, siis tuleb nende kahe vahel valida. Ma saan aru, et see on ka kodanikuõigus ja nende õigus jätta valimata, aga hetkel oleme viidud uude situatsiooni ja loodame, et suudame sellest välja rabeleda," rääkis Pettai.

.