Osama vend registreeris kaubamärgi Binladin

 (1)

Maailma esiterroristi Osama bin Ladeni vend teatas teisipäeval, et on registreerinud kaubamärgina nime “Binladin”, kuid ei kavatse seda esialgu ärieesmärgil kasutada.

Miljonär Yeslam Binladin, üks terroristi 53-st õest-vennast, ütles, et kaubamärk on kehtiv juba möödunud aasta veebruarist.

“Pärast 11. septembrit olnuks ebadelikaatne seda nime kaubanduslikul eesmärgil kasutada,” ütles Binladin, kes kirjutab nime oma kurikuulsast vennast erineval kujul.

“Kaubamärgikaitse aga tagab, et kolmandad isikud ei saa nime negatiivsel eesmärgil kasutada,” lisas ta, kuid ei täpsustanud, millised äriplaanid tal nime jaoks on.

Ajaleht Wall Street Journal kirjutas läinud nädalal Binladini Zürichi advokaadile Jürg Brandile viidates, et kaubamärk registreeriti Šveitsis ja Euroopa Liidus mõõdukate hindadega moekollektsiooni tarvis.

Binladin on elanud Šveitsis 20 aastat ja mullu anti talle kodakondsus. Ta juhib investeerimisfirmat Saudi Investment Company.

Oma venna rünnakud on ta otsustavalt hukka mõistnud ja manitsenud avalikkust mitte otsustama kogu perekonna üle ühe isiku tegude järgi. Binladin eitab finantssuhteid ja üldse suhteid bin Ladeniga, keda ta väidetavalt nägi viimati 15 aasta eest.