Olesja Katšanovskaja: Kasutage kunsti kui instrumenti maailma ja enda avastamiseks

 (4)
Inspiratsioonikonverents TEDxTallinn
Inspiratsioonikonverents TEDxTallinnFoto: Rauno Volmar

Olesja Katšanovskaja, kunstnikunimega Solaye Nova on Eesti kunstnik ja kunstipedagoog, kes räägib oma TEDxTallinn konverentsil peetud kõnes, kuidas meie hariduses peaks olema rohkem visuaalset lähenemist ning kuidas läbi kunsti saab inimestele õpetada kõigi valdkondade mõistmist ja eneseleidmist.

"Meie haridussüsteem on peamiselt suunatud sellele, et arendada eelkõige verbaalset ja ratsionaalset mõtlemisviisi, ega pööra paraku piisavalt tähelepanu loova ja intuitiivse mõtlemisviisi arendamisele."

"Joonistades saame rohkem teada iseendast ning näeme probleemi teise pilguga ja võib-olla leiame tee nende lahendusteni. Inimene otsib oma "mina" kogu elu, üritades mõista seda, kes ta või milleks ta siin on. Kas antud protsessi on kuidagi võimalik kiirendada? Mõistsin, et minu taga paikneb midagi suuremat ja teadvustatumat kui ma ise."

Vaata lähemalt videost:

TED on ülemaailmne ideekonverentside sari, mis on pühendunud jagamist väärivate ideede levitamisele ("Ideas worth spreading"). Algselt ühendas TED kolme valdkonna (technology, entertainment, design) arvamusliidreid USAs, kuid 1984. aastast on konverentside haardeulatus jõudsalt laienenud ning ühendab nüüd silmapaistvaid inimesi kõikidelt elualadelt.