Moodsamaid USA sõjalaevu Forrest Sherman Tallinnas (VIDEO)

 (9)
Moodsamaid USA sõjalaevu Forrest Sherman Tallinnas (VIDEO)
Foto: Andres Putting

Eile saabus Tallinnasse USA sõjalaevastiku Arleigh-Burke klassi hävitajate hulka kuuluv USS Forrest Sherman. Vaata Delfi TV videot ja pildigaleriid, et näha, millest see jänkide meretehnika koosneb.

Norfolkis Virginia osariigis baseeruv ja Atlandi ookeani laevastikku kuuluv hävitaja on alates juulist 2007 käinud mitmetel visiitidel Vahemere, Musta Mere sadamates ja sõitnud ümber Aafrika.

Sherman pole reaalses sõjategevuses osalenud, kuid on muu hulgas osalenud narkovastastes operatsioonides ja õppustel koos Ukraina laevastikuga Sevastoopolis.

Kuni 9600-tonnise veeväljasurvega hävitaja tippkiiruseks on 30 sõlme ja meeskonda kuulub kuni 380 inimest, kelle seas on 22 ohvitseri.

Sõjalaeva põhirelvastusse kuulub multifunktsionaalne 127-millimeetrine suurtükk, mitu väiksemat õhutõrje kiirlaskekahurit ja raskekuulipildujat. Samuti AEGIS-süsteem ja eriotstarbelised kaitseraketid, aga ka tuntud Tomahawk ründeraketid.

Samuti on vajadusel laeva angaaris kaks Sikorsky SH-60 Seahawk helikopterit.

Hävitaja on ka varustatud vajalike filtritega, mis kaitsevad meeskonda võimaliku bioloogilise või keemilise rünnaku vastu. Laeva voolujoonelise kuju ja STEALTH elementide tõttu on teda raske radaritega tuvastada.

Sõjalaeva kapteniks on Commander (kaptenleitnant – maaväes vastab kolonelleitnandile) Wyatt N. Chidester.