Minul endal on kodus kasvamas kaks teismelist tütart ning kuigi meie peres ei olnud võimalik neile nende esimesse klassi mineku ajal kuidagi mobiiltelefone soetada, võin ma siiski öelda, et kui see võimalus tookord olemas oleks olnud, oleksin ma seda kindlasti teinud.
Ma ei suuda kuidagi aru saada neist inimestest, kes oma lapse, kes täielikult ju vaid sinu vastutada on, siiski tema heaolu ja turvalisuse tagamist nii väheoluliseks peavad. Ja eriti kummaliseks teeb selle asjaolu veel see, et enamasti see sama täiskasvanud inimene enese puhul küll mobiiltelefoni vajalikkuses kuidagi ei kahtle. Ei tahaks ju uskuda, et lapsevanem oma lapsest vähem hoolib kui enesest?
Ma saan muidugi aru, kui telefoni mittevajalikkusest räägib ema, kes on kodune ning laps käib koolis oma kodukvartalis. Kuid kui koolitee osutub pikemaks ja tuleb kasutada ka ühistransporti, siis võiks minu arvates küll lapsel mobiiltelefon olemas olla. Kunagi ei tea ju, mis juhtuda või ette võib tulla ja sel juhul oleks telefon päris suureks abimeheks. Kas või pelgalt teatamiseks, kui laps õigel ajal koju ei jõua ja näiteks natukeseks ajaks sõbra juurde minna tahaks. Täiskasvanuna me ju ei pea üksteist liigsõltuvateks kui teatame näiteks, et jääme kauemaks tööle vms. See on elementaarne viisakus, ma arvan.
Ja ärge unustage, et laps siiski pole ju kõigest väike täiskasvanu, vaid otseses mõttes veel laps. Mõni arenenum kui teine, kuid siiski. Mõelda näiteks, et mis see siis on bussiga kaks peatusevahet kooli ja koju sõita, kuid laps on ju laps mitte täiskasvanu. Tema jaoks on maailm palju tundmatum, hiiglaslikum ja hirmutavam kui meie, täiskasvanute jaoks. Jah, nõustun, et laps peab õppima iseseisvust, kuid seda saab ka teha omades mobiiltelefoni. Laps on ju ometi väärt turvatunnet? Julgen arvata, et turvatundele aitab päris tublisti kaasa võimalus vanematega alati ühendust võtta kui vajadus peaks tekkima.