Mine laulupeo tuld tervitama: soovitusi kaasaelajatele


Laulupeo tule teekond Tartus
Laulupeo tule teekond TartusFoto: Jassu Hertsmann

Kokku on tuleteekonnal erinevates valdades 19 ühislaulmistega ja toreda kultuuriprogrammiga sündmust. Kuigi tule saatmisele on end registreerinud üle 4000 inimese, ootavad TuleTulemise korraldajad veelgi publikut teekonnale kaasa elama.

TuleTulemise koordinaator Hannes Astok jagas mõned praktilised soovitused tule liikumise ajaks ja tuleteelistega kohtumiseks.

Kust saada parim ülevaade tule hetkeasukohast ja sellest, mis põnevat tuleteekonnal ees ootab?

Tule teekonna kohta saab infot väga erinevatest kanalitest. Otsepilt tule teekonnast on TuleTV eetris Elioni digitelevisiooni erikanalis. TuleTulemise veebilehelt, aga ka Postimehe, Delfi ja Kultuurikanali veebilehekülgedel ning EMT Live ja Laulupeo mobiilirakendustes, samuti Facebooki laulupeo ja TudengTV leheküljel on palju operatiivset infot tule liikumise kohta. Põhjalikult on infot üles laetud ka TuleTulemise Vikipeedia lehele. Loodetavasti liigub info TuleTulemisest inimeste seas ka kulutulena.

Kui inimesed tahavad tulla laulu- ja tantsupeo tuld tervitama, siis kus oleks selleks parim koht?

Inimesed on oodatud oma kodule kõige lähemasse tulevahetuspaika – eelinfot tule liikumise kohta leiab eelpool mainitud kanalitest.

Mil viisil oleks tuld kohane tervitada?

Pühapäeva- või esinemisrõivis, rõõmsa meele, laulu ja pillimänguga. Lilli pole vaja tuua, ka tammelehed võiksid puude otsa jääda.

Kas tuld tervitama tulnutel on võimalus ka tõrvikut oma käes hoida ja laulu- ja tantsupeo tulest oma küünal, latern või tõrvik süüdata?

Tõrvik peotulega liigub rühmade-kooride kätest kätesse laulu saatel. Päris kõikide kohaletulnud inimeste kätte tõrvik napi ajagraafiku tõttu ei pruugi saada, ent see sõltub eelkõige kohaletulnute hulgast. Kõik, kes soovivad, saavad peotule ka oma tulekoldes koju viia.

Kuidas peaksid käituma autojuhid, kes kohtuvad teel olles tuleteeliste kolonni?

Soojalt ja mõistusega ning jälgides ajutist liikluskorraldust ja reguleerijate märguandeid. Üle 100-meetrine TuleTulijate rida võtab enda alla pool sõidutee laiusest, selle ees ja järel sõidavad tähistatud ohtutusautod. Seetõttu palume olla kolonnist möödasõidul äärmiselt tähelepanelikud ja tulistelgi kiirustajatel seda sooritada väärika ja ohutu tempoga. Tulevahetuspunktides, mis jäävad maanteele, on kiirus piiratud 30 kilomeetrile tunnis ja väljas on ka liiklusreguleerijad. Kõikvõimalikud innustavad hõiked kaasliiklejatelt TuleTulijatele on väga teretulnud!

Laulu- ja tantsupeo tuleteekonna ajagraafiku leiad siit.