Mikser: sotsiaaldemokraadid EKREga samasse valitsusse ei lähe

 (356)
Sven Mikser
Sven MikserFoto: Ilmar Saabas

Sotsiaaldemokraatide esimees Sven Mikser teatas täna, et nemad ei lähe valitsusse, kuhu kuulub EKRE. SDE on välistanud koostöö ka Keskerakonnaga. Ka EKRE on varem öelnud, et nemad ei tee koostööd ei sotside ega Keskerakonnaga.

"Minult on korduvalt küsitud, kellega näeme koostöövõimalusi uues loodavas valitsuskoalitsioonis. Mind üllatab, et Taavi Rõivas on Keskerakonna-välistamise tuhinas kutsunud laua taha EKRE. Ütlen siinkohal selgelt välja, et sotsiaaldemokraadid ei näe võimalust valitsuskoostööks EKREga, kelle sõnumid on üles ehitatud vaenu õhutamisele. Seda kinnitab veelkord EKRE esimehe Mart Helme soovimatus mõista üheselt hukka oma erakonna uue parlamendiliikme Jaak Madisoni natsismi õigustav mõtteavaldus. Sotsiaaldemokraatide osalusel sellist valitsust, kuhu ühe osapoolena kuulub EKRE, ei tule," kirjutas Mikser Facebookis.

Kui nii Keskerakond kui EKRE valitsuse tegemisest välistada, jäävad Reformierakonnale sobivateks partneriteks koalitsiooni tegemisel koos SDEga vaid Vabaerakond ja IRL.