Miks peab midagi toidupoest kaduma? Pole vaja osta asju, mida ei oska mõistuse piires tarbida!

 (24)
Alkohol
ViinapitsFoto: Ilmar Saabas

Rahva hääles avaldati lugejakiri pealkirjaga Kange alkohol kadugu toidupoe letilt! Miks peaks mõni kaup toidupoe letilt kaduma? Kui mõni inimene ei oska teatud tootega ümber käia ehk tarbida seda mõistuse piires, siis pole lihtsalt tarvis seda osta. Viina kasutatakse teatavasti ka ravimina ja see peaks ikka müügil olema.

Kui minul viina vaja pole, siis ei vaata ma kaupluses viinaleti poolegi. Mind viina olemasolu kaupluses küll ei häiri ega ahvatle ka ostma, kui selleks vajadust pole.

Kohe kindlasti ei saa nõustuda soovitusega, et kange alkohol kadugu toidupoe letilt. Kui tarbida viina mõõdukalt ja mõistuse piires, siis pole mingit probleemi.

Rahvasuu ütleb sedagi, et kui pole surmatõbi, siis saab viinast abi. Puhas viin peletab batsillid organismist minema ning kui on palavik, tehakse ka viinasokke.

Kui maakohas on ainult üks toidupood ja sealt viin müügilt ära võetakse, kas siis peab maainimene minema linna, et viina osta?

Alkohoolik leiab viina alati üles, kui ta tahab, ning alaealistele ei müüda kauplusest alkoholi. Milles siis probleem on?

Mind küll ei sega kaupluses viibimise ajal see, et viin letil on. Kui mul pole vaja viina osta, siis ma ei osta seda.

Iseenesest ei ahvatle viin kaupluses kedagi ega kutsu vägisi ostma.

Tean inimesi, kes ostavad pidevalt poest pudeli viina ja panevad sinna küüslauku sisse. Igal hommikul ja õhtul võetakse söögilauas pitsike küüslauguviina ja tervis on korras.