Mati Raidma: kas Ämarisse saabub liitlastelt lisaväge, selgub juba Walesis

 (7)
Mati Raidma: kas Ämarisse saabub liitlastelt lisaväge, selgub juba Walesis
Foto: Pille-Riin Pregel

USA president Barack Obama andis täna riigivisiidi raames peetud pressikonverentsil mõista, nagu oleks NATOl plaanis saata Ämarisse juurde lisaväge. Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma kinnitas, et sellesisulisi arutelusid on tõepoolest peetud.

"See teema - et Eestis NATO kohalolek läbi meie liitlaste suureneks - on üks, mida Eesti pool poliitilisel tasandil alla joonib ja üheks peamiseks tegevussuunaks tänases julgeolekukeskuses võtnud on," ütles Raidma Delfile.

"Siin on võimalusi mitmeid ja selle raames on ka Ämaris sellest [liitlasvägede kohaloleku suurendamisest] räägitud," ütles Raidma ja lisas, et ei saa teemat täna täpsemalt ja selgemalt kommenteerida, kuna ei viibi hetkel Eestis antud protsesside juures.

"Ilmselt tuleb uudishimu osas paar päeva veel kannatada ja ma arvan, et selgemad ja konkreetsemad sõnumid tulevad Walesist," lisas ta.

Raidma kinnitas, et Ühendriikide poolt on huvi kohaolekut suurendada olemas. "See on meie liitlaste tahteavaldus: selles mõttes tunnustan ma liitlasi, kes meie julgeolekuriskides osalevad ja kaasa mõtlevad."