Maailma suurim plaadifirma hakkab interneti kaudu muusikat müüma

 (13)

Maailma suurim plaadifirma Universal Music Group, mis esindab selliseid artiste nagu Beck, DMX ja Shania Twain, on sõlminud RealNetworksiga lepingu ning hakkab müüma aasta keskel muusikat interneti kaudu.

"Me tahame, et meie muusika oleks kättesaadav kõikjal ja igaühele, kus iganes nad seda kuulata tahavad," tsiteeris Sonicnet Universali uue tehnoloogiadivisjoni eLabsi presidendi Larry Kenswili sõnu.

Universal teatas, et hakkab müüma muusikat uues autorikaitset tagavas formaadis, mida saab kuulata RealJukeboxi tarkvaraga. Plaadifirma on tegelenud formaadi väljatöötamisega juba aasta. Formaadil veel nime ei ole.

Kuna albumite mahalaadimine internetist võib võtta pikki tunde, hakkab plaadifirma pakkuma esialgu peamiselt singleid.

Universali ja RealJukeboxi liit võib olla esimene samm, mis innustab ettevaatlikku muusikatööstust muusikat regulaarselt interneti vahendusel pakkuma. Senini on viis suuremat plaadifirmat Universal, Sony, Time Warner, BMG ja EMI teinud sellel teel vaid ettevaatlikke samme.

Vaoshoituse peamine põhjus on autorikaitse. Praegu kõige populaarsemal muusika salvestamise formaadil MP3 puudub turvasüsteem, mis kaitseks plaati ebaseadusliku kopeerimise ja levitamise vastu.

Kenswil ütles ka, et Universali uus formaat pakub ka paremat kvaliteeti kui MP3.