"Kirjutaks siia ikka õigete terminitega - jutt käib erikallakuga koolidest, nagu matemaatika-füüsika kallakuga koolidest ja inglise/saksa/prantsuse keele kallakuga koolidest. Sinna on tõepoolest suur tung, sest sellise kooli edukas lõpetamine tagab ülikooli pääsu 100% tõenäosusega ja ka elus edaspidi korraliku karjääri nii erasektoris kui ka riigiametites, mitte ainult meie riigis."
Muide, mina olen lõpetanud ühe eesti nn. eliitkooli okupatsiooni viimastel aastatel, ülikooli astusin lihtsalt kohale kõndides ja eksamil käigu pealt vastates. Sain sisse erialale, kus oli 30/1 konkurss. Minu "eliit"-kooli klassist läksid kõik ülikooli, osad isegi juba toona välismaale (peale võimuvahetust). Üks kõige nutikam töötab praegu CERNis, teine klassivend on aga Inglismaal mingi ülikooli õppejõudude nimekirjas.
Vaat selleks on vaja neid õppimiskallakuga koole, kus lollid ja laisad ei sega neid, kes õppida tahavad ja kellel on annet. Niimoodi käib see "terade eraldamine sõkaldest" kogu maailmas ja neile, kes susivad kõigile võrdsete võimaluste loosungi varjus Eesti haridust hävitada, soovitan soojal õhtukooli minna ja vähemalt keskharidus korralikult omandada, muidu pole teist ühiskonnale mitte mingit kasu."
"Tuhmimate ja andekate laste ühisel õpetamisel ei muutu kõik lapsed tarkadeks, vaid hoopiski tekkib juurde lolle, sest andekad kistakse tagasi ja enamusel nendest andekamatest kaob huvi õppimise vastu, sest kõik on niigi lihtne ja pingutust mittevajav..."
"Kui kooli võetakse katsetega, siis satuvad sinna enamikus lapsed, kes tahavad õppida. Isegi siis, kui tahtjaks on vaid lapsevanem, on oodatav, et ta hooliks oma lapse haridusest. Tavakooli lapsed satuvad ühte klassi juhuslikult. Mõni aktiivne, aga mitteõppiv laps võib rikkuda kogu klassi suhtumise ja ka väga õppida tahtval lapsel on raske sellest seisust läbi rabeleda. Paljud kodud ei hooli, kas laps kõigest ka aru saab. Mõnel on hinnete vaatamine ülim, millega ta kasvatustööd teeb ja seda siis enda arvates ülimalt hästi. Ka õpetajaid on pahatihti seinast seina nii arusaamiste, teadmiste ja õpetamistahte järgi. Eliitkoolis on ka selles suhtes valik parem. Samas on väiksemal lapsel kodu lähedal ikka kõige parem ja rahulikum õppida."