LUGEJA VIDEO: Vaata, kuidas ohuolukorda kartev mäger inimesele taganemistee selgeks teeb!


Loodusvaatleja blogipostituses kirjutas Kairo Kiitsak oma maikuu õhtusest jalutuskäigust Simuna metsa, et kohtuda mõne metsloomaga. Metsas kohtas ta metskitsede ja turbarabas märgatud tedrekukkedega. Taas ühe metskitsega kohtumisel võttis Kairo välja videokaamera, kuid kaamera ette jäi hoopis keegi teine.

"Kuulsin jälle krõbistamist, see heli kostus väga lähedalt. Järsku märkasin, kuidas suur koheva karvastikuga mäger tuleb metsast välja põllumaale. Tema mind ei märganud ja kõndis muudkui minu suunas. Lõpuks paiknes loom minust hinnanguliselt 10 meetri kaugusel ning alles siis pani tähele, kuidas mina kükitasin põllul oma statiivi ja videokaameraga," kirjeldab Kairo oma blogis mägraga kohtumist.

"Märgal pole nägemine just kõige parem, haistmine on see-eest väga hea. Vaatasime temaga tõtt vähemalt paar minutit. Mäger hakkas kummaliselt käituma. Ta ajas oma turja ülespoole ja noogutas pidevalt oma peaga, taganedes ja jälgides samal ajal pingsalt minu tegevust. Eeldan, et mäger võib käituda niimoodi just ohuolukorras. Tõenäoliselt andis loom mulle teada, et taganeksin ja hoiaksin eemale. Mina üritasin võimalikult vähe liigutada ja olla rahulik. Äkilisi liigutusi polnud mõtet teha. Lõpuks pärast uudistamist otsustas mäger minu lähedusest lahkuda," kirjeldab loodussõber muidu argliku loomaga kohtumist.

Täpsemalt loe siit!