Lugeja: Vabadussõja võidusammas näeb jube välja

 (41)

"Meie kuulus Vabadussõja võidusammas Tallinnas näeb välja hullem kui pikalt remontimata ühissauna duširuum. Plaadid on seinalt puruks kukkunud, igalt poolt narmendab...Väga inetu pilt. Siin enam sanitaarrremont küll ei aita - oleks ikka vaja korralik kapitaalremont ette võtta. Kas see asi vabariigi 100ndat aastapäeva näeb, ma küll veidi kahtlen," kirjutab tähelepanelik lugeja Delfile.

Riigi Kinnisvara AS kommunikatsioonijuht Madis Idnurm sõnas, et möödunud aastal teostatud ülevaatuse käigus selgus, et samba graniitplaatidega kaetud tagasein ja selle valgustus vajab rekonstrueerimist ning seejärel alustati projekteerimistöödega. Käesoleva aasta kevadel korraldati ehitaja leidmiseks riigihange, mille tulemusena sõlmiti leping ehitusfirmaga Riito Ehituse AS. Ehitaja alustas juba eile hommikul vanade plaatide eemaldamisega ja kõik plaatimistööd on kavas lõpetada augusti esimeses pooles ning uus valgustus paigaldada sügisel.

"Vabadussõja võidusamba tagaseina plaatimistööd ja valgustite vahetus läheb maksma 78 920 eurot, summale lisandub käibemaks," ütles Idnurm.

Viimati korrastati Vabadussõja võidusamba jalami graniitplaatidega kaetud serva 2014. aastal, kuid kahetsusväärsel kombel on samba jalami serv tänaseks päevaks trikiratturite, rulluisutajate ning rulasõitjate poolt uuesti ära lõhutud ning vajab taaskord parandamist.