Lugeja toidulisanditest: palju hullem on see, et me ei tea igapäevaste toiduainete täpset koostist

 (17)
Lugeja toidulisanditest: palju hullem on see, et me ei tea igapäevaste toiduainete täpset koostist
Lugeja arvates võivad ka rohke soola tarbimise tagajärjed olla õnnetudFoto: Karin Kaljuläte

Tänane Päevalehe avalugu räägib ohtlikust toidulisandist, mille tegelik koostis on USAs keelatud ja võib endaga kaasa tuua ebameeldivad kõrvalnähud. Üks lugeja jagab oma arvamust.

Keegi ei käsi seda osta, ostab see, kel on selline kindel veendumus, et just see gemüüse on see, mida tema organism kangesti vajab. Teine võimalus on see, et inimene soovib iseenda peal sooritada loomkatseid.

Kas võetakse kratist kinni ja sunnitakse seda ostma või oled mingil muul moel möödapääsmatus olukorras? Väävelhape...no mina seda ei tarbiks, kuid samas kahtlen, kas nad ikka teavad, millest räägivad. Alles see oli, kui need "asjatundjad" liigitasid soolhappe kohutavaks mürgiks, teadmata seda, et maohape on samuti vesinikkloriid - soolhape.

Lõppude lõpuks võib ju erinevatest kohtadest osta mida iganes, ka pakitäie soola ära söömisel on halvad tagajärjed. Minu meelest palju hullem on see, et meie ei tea tavaliste igapäevaste toiduainete täpset koostist.

Näiteks tavaline või, olgu see toidukaupluses mis tahes nimetusega, kuid et koorevõi, seda ei söenda keegi välja kirjutada, kirjas on rasvasisaldus 80%, kuid mis rasva (või mis rasvade seguga) täpselt tegemist, seda ei öelda.

Saada meile oma arvamus antud teemal rahvahaal@delfi.ee või kasuta allolevat vormi:

Saada vihje siit! Tagasi