Lugeja küsib, politsei vastab: miks sõitis töötavate vilkuriteta patrullauto 90-ga läbi asula?

 (58)
SUVINE VIHM TALLINNAS
Foto on illustratiivneFoto: Sven Arbet

"Eile öösel kella 2.45 paiku nägin, kuidas Pärnu poolt tuli politsei patrullauto ja sisenes Paikuse asulasse, võttes enne asulat ilusti hoo maha, nii nagu peab, ja sõitis läbi asula umbes 50 km/h, nii nagu peab. Siis aga, umbes kaks minutit hiljem, järgnes esimesele patrullautole teine, mis sõitis hoogu maha võtmata läbi asula vähemalt 90 km/h," kirjutab lugeja.

"Mitte ühtegi alarmi, sireeni ega vilkurit ei kasutatud. Kas alarmsõidukil on lubatud asulas sellise hooga kihutamine, ilma et sireenid töötaks, seda ei oska ma öelda, aga oleks keegi sel hetkel ülekäigurajale astunud, siis poleks see masin küll pidama saanud!" lisab kodanik.

Politsei tunnistab oma viga ja tänab tähelepaneku eest:

"Osutatud ajal sõitsid Paikuselt läbi kaks Pärnu politseijaoskonna patrullautot. Mõlemad olid teel väljakutseid teenindama, üks Surju ja teine Sinti. Kahetsusväärne on, et kiirust ületanud autol ei olnud vilkurid sisse lülitatud, kuigi oleks lubatud piirkiirust ületades pidanud olema. Patrull ei pidanud seda oma sõnul öisel ajal vajalikuks, sest liiklus oli praktiliselt olematu. Täname vajakajäämist märganud liiklejat tähelepanu juhtimise eest ja vabandame politseinike eksimuse pärast," kommenteerib lugu politsei pressiesindaja Kaja Grak.