Lugeja küsib: mida ma saan selle maksuraha eest, mis iga kuu tervishoiule läheb?

 (59)
Eesti Haigekassa
Eesti HaigekassaFoto: Tanel Meos

Olen olnud aus maksumaksja ja püüan olla ka edaspidi – tean, et saan oma maksuraha eest mingil määral toimiva teedevõrgu, tänavavalgustuse, politsei, kiirabi, tuletõrje ning veel palju muid kaudseid teenuseid. Lisaks doteerin oma maksurahaga sotsiaalkindlustust ja pensione.

See on loomulik ja sellega olen ka igati päri, kuigi selleks ajaks, kui mina pensioniikka jõuan, ei pruugi pensionisüsteemi praegusel kujul enam olemaski olla.

Ainus, millega ma rahul pole, on tervishoid: vaatasin maksukalkulaatorist, et maksan iga kuu 57 eurot tervishoidu.

Kui on lihtne tõbi või viirus, siis ei hakka ju arsti juurde minema – see läheb ise mööda ja haiguslehte ei kannata rahaliselt võtta. Kui on midagi tõsisemat, siis käin eraarsti juures, kuna eriarsti juurde on võimatu aega saada.

Äsja proovisin mingi nahale tekkinud kasvaja pärast nahaarsti juude pääseda. Öeldi, et esimesed vabad võimalused on alles kolme-nelja kuu pärast. Kui seda ootama jään, siis selleks ajaks võin juba töövõimetu olla ja vot teile maksuraha siis. Lähen eraarsti juurde ja maksan, sest saan kiiresti.

Küsimus: mida ma saan tervishoidu makstava raha eest? Minul oleks lihtsam maksta erakindlustust. Kas sedapidi ei saa? Loobuksin haigekassast üldse.