Lugeja: jaanuaris pandi murdunud varbaluu EMO-s viltu paika, aga uue arsti juurde pääseb alles aprillis

 (41)
Säärelihase venitamiseks on mitu võimalust. Tõstame varbad üles enda poole, põlv on sirge. Teise variandi puhul toetage varbad vastu seina ja suruge jalga seina poole.
Foto on illustratiivneFoto: Sven Arbet

Murdsin jaanuari keskel ühel õhtul kodus varbaluu, suurest varbast järgmise. Kohe ikka täitsa katki, kõveraks endast väiksemate peale. Läksime mehega Mustamäe EMO-sse. Väga kaua seal istuma ei pidanudki, kahe ja poole tunniga saime tulema. Tehti röntgen – luu katki mis katki.

Arst kutsus kabinetti, võttis õe appi ja kahekesi teipisid nad katkise varba suure varba külge kinni. Olin õnnelik, et väga palju valu ei tehtud.

Arst ütles, et varvas peab neli nädalat lahases olema ja seejärel tuleb pöörduda kontrolliks perearsti poole. Nii toimisingi, aga nelja nädalaga valu ei kadunud. Jalanõusid jalga panna ei saa, kõndida on valus ja isegi autoga sõita on valus.

Korduspildilt selgus, et varbaluu on nihkes – pole otseks pandud ja ei saa korralikult luustuda. Nüüd oleks vaja taastusravi, sest varvas on kõver, punane, paistes ja valus. Perearst tegigi kohe suunamiskirja, aga taastusravi arsti juurde sain esimese aja 12. aprilliks!

Kas taastusravi arsti juurde on nii pikk järjekord seetõttu, et EMO-s tehakse praaki ja pärast on vaja kõik korda lappida? Mis mõtet on mul minna sinna arsti juurde rohkem kui kuu aja pärast, kui see varvas on arvatavasti veel kõveram, aga rohkem kinni kasvanud?