Sellist segadust soodustab ka asjaolu, et eesti keeles kõlavad nii põhjamaa kui ka Põhjamaa ühte moodi, mistõttu põhjamaatajatel on lihtne aravamusega manipueerida. Inglise keeles näiteks on vahe selgem: northern country (põhjamaa) ja Nordic country (Põhjamaa).
Arvan, et kui just maakera telg paigast ei nihku, on Eesti ka edaspidi põhjamaa ja Põhja-Euroopa, aga mitte Põhjamaa.
Põhjamaa suure algustähega pole mitte ainult igasugune põhjapoolne maa, kus on külmad talved, vaid see mõiste on kitsam ja on seotud Skandinaavia ehk põhja-germaanikeelsete asuala mõistega. On määratlusi, mis on ajas varieerunud - näiteks kuni 19. sajandini peeti Venemaad, kellele praegusel ajal Ida-Euroopa nimetus on justkui kinnistunud, hoopis põhjamaaks ja niiviisi määratleb teda ka näiteks Liivimaa valgustajana tuntud August Wilhelm Hupel oma "Nordische Miscellaneenis", ent Eesti kuulub Baltimaade hulka üsna ühemõtteliselt.
Eesti sai Baltimaaks enne Leedut
Üheks peamiseks ja enamkorrutatavaks väiteks, miks Eesti põhjamaatajate seltskonna arvates Baltimaa pole, on fakt, et eesti keel pole balti keel. Seda ta pole, ent ajalooliselt hakati Baltimaade mõistet kasutama just Liivimaa provintside suhtes. Alles hiljem laienes Baltimaa mõiste Leedu alale. Baltimaade mõistet Liivimaa provintside kohta hakati kasutama muide veel enne, kui nimetus "balti" läti-leedu keelerühmale kinnistus, isegi veel enne, kui läti-leedu keelesugulus lõplikult kindaks tehti. Niisiis sai Eesti enne Baltimaaks kui Leedu, termin "Balti" on algusest peale tähistanud erineva keelelise taustaga rahvaste asuala ja Eesti on põline Baltimaa.
Teiseks argumendiks, mis põhjamaatajad välja toovad, on see, et Eesti kultuurisuhted Läti ja Leeduga on nõrgad ja et Eestis ei tunta ühti läti kirjanikku ja see tegevat meist justkui Põhjamaa. Kui me aga nende nn Põhjamaade poole vaatame, siis on päevselge see, et ka Rootsis ja Taanis ei tea tavainimene ühtki eesti kirjanikku. Või kui leidubki mõni, kes mõnd eesti kirjanikku teab, siis teab ta ka tõenäoliselt mõnd läti kirjanikku ja väga tõenäoliselt ajab ta need omavahel segi. Sama on ka muude kultuurisuhete ja -mõjutustega. Ei saa väita, et Eesti seosed näiteks Taaniga oleks märgatavalt tugevamad kui mõne muu germaanikeelse protestantliku taustaga Euroopa riigiga.