Lugeja Conchita küsimusest: kuidas selgitasite oma lastele 10 aastat tagasi Maiet ja Valdurit?

 (115)
Eurovision 2014 võitja
Conchita WurstFoto: Tanel Meos

Eile küsis üks lugeja, et kuidas selgitada lastele Eurovisioni võitja Conchita välimust. Mis selles keerulist on? Igal artistil on oma kaubamärk. Meilgi on Henrik Normann tuntud Maiena ja Madis Milling Silvina. Mida ebatavalisem on artisti välimus, seda rohkem ta rahvale peale läheb.

Tänavust Eurovisioni lauluvõistluse võitjat Conchitat on tituleeritud kleidiga meheks ja habemega naiseks ning seetõttu on seda artisti ka sarjatud.

Igal artistil on oma kaubamärk ning imago. Nii ka sel Conchital. Kui see artist poleks laval sellise välimusega esinenud, siis poleks ta rahvale silma jäänud ning poleks ka Eurovisioni lauluvõistlust võitnud.

Meilgi mängisid Henrik Normann ja Madis Milling mitmed aastad korraga Maiet ja Valdurit ning Silvit ja Väinot. Rahvale meeldis see show küll ning mängitud rollid oli Normanni ja Millingu kaubamärgiks. Täpselt sama on nüüd ka Conchita puhul. Kummaline välimus on tema kaubamärk.

Lastele on lihtne selgitada, et laulja on lihtsalt naiseks maskeeritud mees. Miks ta end naiseks maskeeris? Ikka selleks, et publikule meeldida ja oma töö eest palka teenida.

Lihtne selgitus, kas pole?