Liina Kersna: oli ette teada, et just meie peale näidatakse näpuga

 (142)
Reformierakonna juhatuse koosolek
Reformierakonna juhatuse koosolekFoto: Priit Simson

Liina Kersna, kes on üks neist Reformierakonna saadikutest, keda kahtlustatakse Eiki Nestorile hääle andmata jätmises, lükkas need väited ümber.

„Marina Kaljuranna toetajate leeris ei olnud mingit kokkulepet, et me ei toetaks Nestorit,“ ütles Kersna ja lisas, et tänastest kandidaatidest oligi Nestor selgelt parim kandidaat. „Mina hääletasin tema poolt,“ kinnitas Kersna.

Kersna sõnul on tal raske uskuda, et kõik viis häält läksid kaduma Reformierakonna enda seest. „Oli ette teada, et kui mõni hääl jääb [Nestoril või Kallasel] puudu, siis näidatakse näpuga just Marina Kaljuranna toetajate peale. Meid süüdistada on lihtne.“

Küsimusele, kelle poolt hääletab Kersna homme, jättis ta otsesõnu vastamata. „Kõigepealt vaatame, kes esitatakse kandidaatideks. Kui kandidaadid on Jõks, Reps ja Kallas, siis ilmselt Kallas ongi parim kandidaat,“ lausus ta.

Kersna on üks neist viiest reformierakondlasest, kelle puhul arvatakse, et jättis kahe erakonna vahelisest kokkuleppest kinni pidamata ning andis hääle hoopis Jõksile. Teised neli on Yoko Alender, Eerik-Niiles Kross, Keit Pentus-Rosimannus ja Remo Holsmer.