Laupäeval Delfi TV-s: "Ära karda mind" - dokfilm puuetega inimestest, kes otsivad eluõigust


Kaader filmist "Ära karda mind"
Kaader filmist "Ära karda mind"Foto: DELFI

Laupäeval (04.01.14) vahemikus 18:00-22:00 saab vaadata Delfi TV vahendusel värsket dokumentaalfilmi "Ära karda mind", mis kajastab puuetega inimeste elu Eestis, puudutades muuhulgas nende toimetulekut, õppimist ja tööl käimist.

Filmis puudega inimeste toimetulekut kommenteerides rõhus „Puutepunkti" produtsent Tiina Kangro seadusloojate inimkesksele mõtlemisele. „Üks Eesti viga on ka see - mitte ainult hariduse, vaid ka sotsiaal- ja tööturu asjade korraldamisel - et me tahame väga võtta ühe konkreetse maa näite ja siis hakkame rääkima, et korraldame nüüd oma töötukassa näiteks Hollandi näitel ümber. Nii need asjad ei toimi," ütles Kangro.

„Meil on vaja korraldada just Eesti jaoks see haridus- ja koolielu nii ümber, et see haakuks hiljem tööturuga, et see haakuks kutseharidusega. Et see haakuks sellega, et perekonnad ei peaks olema üksinda hädas oma puudega lapsega ja sinna kõrvale ka oma tervise ja töövõime kaotama. Siin on vaja terviklikku nägemust," lisas ta.

Ka sotsiaalminister Taavi Rõivas tunnistas puuetega inimestega kohtudes, et viis, kuidas riik kompenseerib puuet, ei ole hästi korraldatud.

Vaata dokumentaalfilmi "Ära karda mind" Delfi TVs laupäeval vahemikus 18:00-22:00.

Ülekanne on lõppenud.