Küüniline inimkaubitseja pandi lõpuks trellide taha

 (13)
käerauad
Reuters/Scanpix

Soomes inimkaubanduse kahtlusega vahistatud Kaupo (21) on sama mees, keda mitu Lõuna-Eesti peret süüdistavad laste narkokulleriteks värbamises.

Vähemalt 120 himurat kundet vähem kui kolme nädala jooksul — see oli Eestist vägisi Soome sõidutatud ja lõbutüdrukuks sunnitud noore naise tänavusuviste läbielamiste lakooniline kokkuvõte.

Õnneks tegid Soome politseinikud eestlanna katsumustele üsnagi kiiresti lõpu, vahistasid tema kupeldajad ja valmistuvad ka umbes 40 kliendile kriminaalsüüdistust esitama.

Kaks noort Eesti meest avaldasid internetis seksiteenuseid pakkuval leheküljel kuulutuse, mille põhjal võtsid kliendid naisega ühendust, kirjutas ajaleht Ilta-Sanomat.

Naine töötas prostituudina Helsingis tänavu 14. juulist 3. augustini. Seejärel tegi politsei “pornole” lõpu.

Praegu ei ole teada, mis viisil umbes 20aastane Eesti tüdruk kesksuvel Soome toimetati, s.t miks näevad Soome võimud selle naise kupeldamises inimkaubanduse tunnuseid.

Võimalusi pole väga palju — alates otsesest vabaduse võtmisest ja sunnist, lõpetades narkootikumide abil uinutamisega. Või koguni sellega, et naisterahva võime asjadest aru saada oli äärmiselt piiratud.

Loe Eesti Ekspressist, kes on selle loo põnevaim tegelane