KÜSITLUS | Üheksa korda mõõda, üks kord lõika: kas Sina planeerid oma autosõite ette?

 (38)
Enne pikemat sõitu võiks tutvuda teeoludega (tarktee.ee, Waze), kus on näha marsruudil olevate teeilmajaamade andmed - temperatuurid, kaamerapildid.
Enne pikemat sõitu võiks tutvuda teeoludega (tarktee.ee, Waze), kus on näha marsruudil olevate teeilmajaamade andmed - temperatuurid, kaamerapildid.Foto: Ilmar Saabas

Tee võib talvel olla libe on küll lõpmatuseni korrutatud asi, kui millegipärast tuleb osale inimestest libedus ikka üllatusena!

Libedus ja teeolud muutuvad just talvel pikemate reiside planeerimisel vägagi olulisteks ja tegelikult on Eestis olemas asjalikud kanalid, mille abiga ees ootaval marsruudil ründavate teeoludega enne teele asumist tutvuda saab.

Küsime mõned küsimused talviste pikemate sõitude planeerimise kohta.

Heitlik ilm ja suured temperatuurierinevused erinevates Eesti otstes ning isegi sama linna piires on vaid mõned nüansid, mida pikema reisi planeerimisel arvesse tuleb võtta.

Arvestada tuleb sedagi, et talvel kulub sõiduks rohkem aega, sest tee võib olla libe või lumine ja maksimumkiirusega sõita ei saa.

Enne pikemat sõitu võiks tutvuda teeoludega (tarktee.ee, Waze), kus on näha marsruudil olevate teeilmajaamade andmed - temperatuurid, kaamerapildid.

Kui ilm on väga halb ja talvised sõiduoskused kesised (näiteks esimene talv roolis), siis võiks võtta erinevaid libeduse hoiatusi eriti tõsiselt kuulda ja kui inimestel palutakse mitte sõitma minna, siis sõit edasi lükata kui vähegi võimalik.

Seotud lood:

LOE LISAKS:

Projekt valmib Delfi, Accelerista ja Maanteeameti koostöös.