Kui ta peksab teie looma, peksab ta ka teid

 (40)
jänes
Päevaleht/Pressifoto, Priit Simson

Mõni päev tagasi oli artikkel kodujänesest, kelle üks mamma oli kinkinud oma vastabiellunud järglastele. Jänes sai peksa ja korduvalt, kuid looma kinkija ise ütles, et ei taha asja politseisse anda ega üldse suure kella külge panna.

Milline on küll selle jänese saanud perekonna kodune atmosfäär? Kui jänest seal enam ei ole, on järgmine ohver tõenäoliselt sündimata lapse ema ja tema järel vastsündinu. See tõsiasi jääb muu hulgas ka selle "mamma" südametunnistusele!

Isiklikult ei suuda ette kujutada naist, kes lubab sellel kõigel sündida ja loodab, et võib-olla lõpeb peksmine selles peres peale jänese äraviimist? Või peale lapse sündi?

Ei lõpe! Kui mees on korra löönud, teeb ta seda uuesti! Igasugune peksmine (peale poissmeeste kõrtsikakluste) saab võimalikuks vaid tänu sellele, et on tolereeritud naiste poolt ja see on suur viga! Ei ole nii, et "ise olin süüdi" ja "küll see läheb üle, kui olukord paremaks muutub" jne jne.

Täna andis see "isane" peksa Sinu jänesele, koerale, kassile - homme annab ta peksa Sulle!

Kus on see jänes, koer, kass homme peale järjekordset peksasaamist? Kraavis või varjupaigas? Kus oled Sina ise peale peksasaamist? Kraavis või varjupaigas!

Kõik algab väikestest asjadest! Jälgige oma lähedaste suhtumist koduloomadesse ja selgub ka nende suhtumine teisse!