Koorilaulja eilsest üheslaulmisest: korraldajad ei hoolinud laulukaare alla kogunenud lauljaist

 (132)
Koorilaulja eilsest üheslaulmisest: korraldajad ei hoolinud laulukaare alla kogunenud lauljaist
Üheslaulmine Tallinna lauluväljakulFoto: Delfi

Delfiga võttis täna ühendust üks eilsel üheslaulmisel osalenud koorilaulja, kelle hinnangul ei hoolinud ürituse korraldajad nendest paarist tuhandest lauljast, kes Tallinna lauluväljaku laulukaare alla kogunesid

Päev oli lauljate jaoks väga pikk. Lauljad kogunesid lauluväljakule juba kell 11. Proovi tehti umbes kella 13.30-ni, misjärel oli lõuna. Kui laulupidudel on söömine ikkagi kusagil katusega kaetud ruumis, siis Delfiga ühendust võtnud laulja hinnangul üritati seekord väga lihtsalt läbi saada. "Kümmekond lauda ja pinki vabas õhus, kaheksa kulbiga iseteenindus-supiköök pluss magus saiake. Supijärjekord venis hiiglama pikaks - kulpe oli vähe, igaüks tõstis ise, mis venitas seda protsessi veelgi. Istumiskohti oli väga piiratud arv - oma suppi tuli süüa õues paduvihma käes. Lauljatele oli ainus võimalus vihmavarjuks laulukaare ülemisse osasse ronida," kirjeldas ta.

"Arvestades krõbedat pilethinda, oleks võinud korraldusmeeskond veidi rohkem ka koorilauljate peale mõelda. Eeskuju oleks võinud võtta laulupidudest - oleme ju pika laulupeo traditsiooniga ja kogemusega korraldajaid peaks ju olema," märkis laulja. Tema sõnul olid lauljate hulgas ka lapsed, kelle jaoks oli 10-tunnine päev niigi üheks suureks väljakutseks. "Pausid olid piisavalt lühikesed selle jaoks, et kaugemal elajad vahepeal koju poleks jõudnud. Tulijaid oli ka väljastpoolt Tallinna."

"Minu soovitus korraldajatele oleks mõelda IGA esineja peale. Kuidagi selline mõru rahateenimise maik jäi juurde..."