Koer- näitlejad rambivalguses

 (2)
Laki
ETV

Kui palju teenib neljajalgne peaosatäitja Eesti Draamateatri uues lavastuses “Rasmus, Pontus ja Lontu”? Augustis kuulutas Draamateater välja suurejoonelise konkursi leidmaks näitlejat peaosatäitja Lontu rolli.

40 andeka seast õnnestus tihe konkursisõel läbida kahel koeral. Krants Laki ja kokkerspanjel Archibald on nüüd mõlemad profiteatri palgal. Lavastaja Ain Prosa sõnul saavad Leksi ja Archibald oma rollidega suurepäraselt hakkama ja teenivad koerarolli eest teiste näitlejatega sama palka.

Nagu kõigil kuulsustel on ka Lakil oma keerulise lapsepõlve lugu. Nimelt leidis nooruke omanik…..kutsika Schnelli tiigil sõpradega parvetades. Vastsündinud kutsikad olid topitud kotti ja visatud vette uppuma. Lapsed seevastu harutasid kotisuu lahti ning üritasid poolsurnud kutsikaid ellu äratada.

ETV

Kui Pealtnägija uuris, kust koera väike omanik esmaabi võtteid oli õppinud, vastas …., et raputas kutsikat tagajalgadest ning tegi suust- suhu hingamist täpselt nii nagu kirjas “Kasside esma- abi” nimelises raamatus. Väike Laki oligi ainus, kes koerapoegadest ellu jäi ja nüüd mängib ta Draamateatris Lontu osa Astrid Lindgreni populaarses lastelavastuses, olles esimene ametlikult teatri palgal olev koer Eestis.