Kodutust sai Laika

 (3)

Kolmapäeval 16. märtsil TV3 ekraanil esilinastunud Eesti esimeses hariduslikus ulmekomöödias „IT-planeet“ nägi tulnukate ja inimtegelaste kõrval ka toredat koera, kes valiti Laika osatäitjaks loomade varjupaigast.

„Leidsime Laika Tallinna Loomade Hoiupaigast ning võib öelda, et see oli äratundmine esimesest pilgust – meil oli vaja just temasarnast segaverelist ja ärksat osalist,“ rääkis „IT-planeedi“ produtsent Esko Rips. Ripsi sõnul läbis tubli loom võtetel osalemiseks eraldi koolituse, õppides selgeks mitmed trikid. „Nähes, kuidas ta sarja õnnestumiseks
vajalikke käske täitis, jääb üle tunnistada, et Laika roll oli kahtlemata professionaalselt ja südamega mängitud. Eriti osav oli koer stseenis, kus tuli teeselda surnut ehk minutiteks tarduda,“ tunnustas produtsent.

Tänaseks on Laika töine periood läbi ning koer on endale ka kodu leidnud. „Eestis on tõepoolest üks õnnelik inimene, kes sai koduloomaks telestaari,“ kinnitas sarja stsenarist Rasmus Merivoo.

Laikaga kohtusid televaatajad esmakordselt 16. märtsi õhtul alanud kümneosalises sarjas, kus nii tulevasele, algajale kui edasijõudnud arvutikasutajale tutvustatakse läbi humoorika filmiloo arvuti ja sellega kaasneva virtuaalmaailma põhitõdesid.

„IT-planeedis“ teevad värvikate rollidega kaasa Tiit Lilleorg, Kristjan Sarv, Indrek Ojari, Mari-Liis Lill, Voldemar Kuslap, Sergo Vares, Uku Uusberg, Ago Roo, Nero Urke, Argo Aadli, Anu Lamp, Aleksander Eelmaa, Anne Paluver, Lenna Kuurmaa, Jaan Willem Sibul, Kristjan Port ja paljud teised.

Sarja stsenarist on Rasmus Merivoo, kunstnik Jaagup Roomet, operaator Meelis Veeremets (ESC), Mihke Soe, produtsent Esko Rips, casting Liis Orav, režissöör Margus Paju.

IT-teemalise teleseriaali tootis Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse tellimusel Nafta. Seriaali rahastab Euroopa Liidu struktuurifondide programm “Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine” veidi üle saja tuhande euro ulatuses.

Rohkem saab lugeda IT-planeedi Facebook'i lehelt: http://www.facebook.com/itplaneet .