DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

Kirjuta oma lugu: milline on elu HIV-ga?

 (13)
Kirjuta oma lugu: milline on elu HIV-ga?
Reuters/Scanpix

Täna on üle-maailmne AIDS-i vastu võitlemise päev ja Eesti HIV-positiivsete Võrgustik kutsub kõiki inimesi üles kandma HIV-positiivsete toetuseks ning enda tervisest hoolimise märgiks rinnas punast linti.

Ajakiri Bioneer kirjutab, et Eestis on täna hinnanguliselt 12 000 HIV-positiivset inimest, kellest ligi 30% ei ole oma nakatumisest teadlikud.

"HI-viirust ning seeläbi ka selle levikut on tänapäeval võimalik väga edukalt antiretroviirusraviga kontrolli all hoida, kuid siinkohal on võtmeküsimuseks õigeaegne nakkusest teadasaamine ning ravi alustamine," kinnitas Tervise Arengu Instituudi vanemspetsialist Iveta Tomera.

Hea Delfi lugeja, kui lähedalt oled sina pidanud HI-viirusega kokku puutuma? Kas sul või su haigestunud tuttaval on mõistvaid lähedasi, kellelt tuge saada? Milline on elu HIV-ga? Kirjuta meile oma lugu!

Ootame teie mõtteid aadressil rahvahaal@delfi.ee, kasutada võib ka lehe vasakul servas olevat Rahva hääle vormi. Kui registreerid end rahvaajakirjanikuks, võid võita ka preemia!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.