Kesklinna vanema tegevust asub uurima ka erakondade rahastamise järelvalve komisjon

 (14)
Alar Nääme
Alar NäämeFoto: Keskerakond

Erakondade rahastamise järelvalve komisjon (ERJK) alustas menetlust selgitamaks, kas Tallinna kesklinna linnaosa tegi Keskerakonnale keelatud annetuse, kui maksis kinni üritused Valgas, kus kandideerib riigikokku kesklinna linnaosavanem Alar Nääme.

Valga kultuurimajas toimus detsembris ja jaanuaris kaks üritust, mille korraldajaks oli Tallinna kesklinna valitsus, mida juhib Alar Nääme, kes kandideerib riigikogu valimistel Võru-, Valga- ja Põlvamaa ringkonnas.

Ühelt ürituselt võttis osa ka Näämega samas ringkonnas kandideeriv Heidy Tamme ja Tallinna Mustamäe ja Nõmme linnaosa ringkonnas kandideeriv Eduard Toman. Ürituste kogukulud pole teada, kuid ruumide üüri kulu on kokku 1 423 eurot.

Tallinna sotsiaaldemokraatide avalduse põhjal on juba alustatud kriminaalasja uurimaks, kas Nääme on pööranud ebaseaduslikult enda kasuks Tallinna maksumaksja raha.

Tallinna linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Anto Liivati avalduse põhjal hakkas nüüd sama asja uurima ka ERJK. Komisjon hakkab uurima, kas ürituse kinnimaksmise näol on Keskerakond saanud Tallinna linnalt ebaseadusliku annetuse. Teatavasti ei tohi juriidilised isikud erakondadele annetusi teha.