Kaubandustöötaja üleväsimusest: tutvustan teile hea meelega oma eelmise nädala graafikut

 (366)
MUSTIKA PRISMA TOIDUPOOD , TOIDUKAUBAD
ToidukauplusFOTO: Marko Mumm

Eile uuris Delfi Rahva hääl üleväsimuse kohta. Olen tööl eestimaises kaubandusketis, mis peab ennast kaubanduse lipulaevaks. Hea meelega tutvustan teile oma eelmise nädala töögraafikut.

E 09.30 - 22.05
T 11.00 - 22.05
K pidi olema vaba, aga kuna keegi jäi haigeks, siis tulin vastu ja võtsin päeva 09:30-22:05 (oli vaikne õhtu ja teenindusjuht lasi mu kell 21.00 koju)
N jäi vabaks
R 08.00 - 19.00
L 08.00 - 19.00
P 08.00 - 21.00

Arvutage mu tunnid kokku. Kodus käisin ainult magamas. Lisaks jäi ära 36 tundi järjestikust puhkeaega, mis peaks mul kui graafikuga töötajal olema. Olen sellega ise täiesti nõus, sest selle ühe päeva raha eest saan osta endale tööle korralikud mustad kingad. Tööandja neid kingi ei kompenseeri.

Ületunde olin nõus tegema, kuna meil käib tööaja arvestus nelja kuu lõikes ja see 09.30 - 21.00 läheb mul ületundidesse. Sel nädalal on graafik normaalne – kolm pikka päeva tööl, kuid ülejärgmisest nädalast lahkub meie juurest üks kassapidaja ja tema asemele kedagi ei võeta, seega arvatavasti veedan jälle tööl sarnase graafiku.

On olnud juhuseid, kus infotöötaja on käinud tööl kaks päeva järjest 07.30 - 22.30, kuna asendajad on haiged ja kõik kolm teenindusjuhti on haiged ja lisaks ka kassapidajad ja saalitöötajad on haiged.

Seotud lood:

Tegelikult me ei taha teha neid ületunde, sest viimaseks kuuks kraabitakse need kõik maha. Antakse vaba aeg, aga selle võrra on tööl vähem inimesi ja nende koormus on samamoodi suur nagu haiguste perioodil. Assistentide ületunde kirja ei panda.

Hea lugeja, milline on olukord sinu töökohas? Kas trumpad selle töömurdja üle? Kas pead niisugust töökoormust normaalseks? Avalda arvamust aadressil rahvahaal@delfi.ee !