Eksperimendi alguses kirjutasin, et võtsin pakkumise pikemalt mõtlemata vastu. Nüüd aga, sama pakkumise tekkimisel, ei tea, kuidas käituksin. Seda põhjusel, et eksperiment osutus raskemaks, kui alul arvasin ning tihtipeale pidin endas tunded maha suruma, et pea püsti jätkata. Eelkõige avas aga kogetu silmad Eesti ühe sotsiaalse valupunkti suhtes, milleks on vaesuspiiril toimetulekutoetusest elamine.
Kõlama on terve kuu aja jooksul jäänud erinevate inimeste poolt välja öeldud faktid. Näiteks, et toimetulekutoetus on mõeldud inimestele järsku tekkinud probleemi lahendamiseks. Julgeksin vastu vaielda. Minu sõbranna mõlemad vanemad jäid tööta ning olid sunnitud elama säästudest. Tean kõrvaltvaatajana, et uus situatsioon traumeeris neid ning sundis nii paljugi elus ümber korraldama. Inimesed, kes järsult töö kaotavad, ei pruugi, eriti veel pere olemasolul, nii väikese summaga hakkama saada.
Rääkides toimetulekutoetusest, siis pidev hüvedest loobumine, automaatselt kõige rahasse arvestamine ning säästmine tekitab meeleolulangusi, kurnab vaimselt ja lõpuks ka füüsiliselt. Tundsin seda enda peal tugevalt. Sellest lähtuvalt tekkis mingil määral desotsialiseerumine. Kui isegi läksin välja, siis tujutus saatis varjuna igal pool. Seda põhjusel, et mõtlesin pidevalt, et mis juhtub, kui luban endale rohkem kui tavaliselt ehk siis mille arvelt pean edaspidi seetõttu kokku hoidma. Mingi hetk kirjutasin, et mul olid kõrvetised. Kahtlen, et selles vaid toit süüdi on. Nimelt pidev säästmine tekitas omamoodi stressi ning usun, et lõi ka mikrofloora organismis sassi. Lagunevad hambad on ehk varasema hoolimatuse vili, kuid ka siin võib kehvem toitumine ning vaimne pinge oma rolli mängida. Hambaarstile pole ma siiani aega saanud ning ootan järjekorras koha vabanemist.
Kõige tipuks hakkas liigsäästlik mõtlemine pähe. Keegi mainis, et inimesed kaovad ümbert, kui oled vaesem. Ehk ei pruugigi asi peituda otseselt vaesuses. Enda puhul tooksin välja, et eksperiment muutis mind nokkivaks iga sendi pärast (tundsin tihtilugu häbi eikusagilt sisse umbunud ihnuse pärast) ning isegi kui mind kuhugi kutsuti, eelistasin pigem koju jääda. Kui läksingi kohale, siis väsisin ruttu või istusin vaikselt. Positiivne suhtumine ning energilisus kadusid iga päevaga aina rohkem. Loomulikult võib öelda, et vingun tühiste asjade pärast, kuid räägin nii, kuidas minuga oli. Võib-olla oleks keegi paremini hakkama saanud, võib-olla halvemini. Mina seda ei tea ning ei julge oletada ka.