KAART: Eestimaa magnetid

 (4)
KAART: Eestimaa magnetid
Foto: Ilmar Saabas

Ekspressi veebitoimetus valis kaunimad paigad Eestimaal, kuhu minna pruudi , naise ja lastega või sõpradega jalutama ja matkama.

Toomemäe park

Toomemägi oli keiser Paul I kingitus Tartu ülikoolile. Ülikool otsustas, et Toome muudetakse avalikuks pargiks, kus paikneksid ka mõned ülikooli teadusasutuste hooned. Toomemägi on armunud üliõpilaspaaride jalutamispaik.

Pühajärv

Üks Eestimaa kaunimaid järvi paikneb Otepäält 3 km edela poole.

Hiiumaa

Hiiumaal on palju hästisäilinud mõisahooneid, kirikuid ja tuulikuid. Omaette vaatamisväärsus on Kõpu tuletorn.

Sõrve säär

Sõrve säär on neem Sõrve poolsaare lõunatipus, Saaremaa kõige lõunapoolsem punkt.

Viljandi lossivaremed

Kunagine Baltimaade võimsaim Orduloss ehitati 13. sajandil, kuid purustati vaenlase poolt täielikult 1558. aastal ja sellest on säilinud ainult müürid (Viljandi Turismiinfokeskus).

Naissaar

Naissaar on väike saar (pindala umbes 20 ruutkilomeetrit) Eesti põhjarannikul. Varem asus saarel Vene sõjaväebaas, alates 1995. aastast looduspark. Sobib väljasõitudeks suurema seltskonnaga.

Kadrioru park

1718. aasta suvel rajas tsaar Peeter I Tallinnast ida poole Lasnamäe järsu paekalda ja mere vahele lossi- ja pargiansambli, mida tsaari abikaasa auks Jekaterinenthaliks ehk Catarinenthaliks,eestipäraselt aga Kadrioruks kutsuma hakati.Tänapäeval on Kadriorg pigem populaarne elukeskkond, mis pakub linnaelanikele pargimiljööd ja kultuurielamusi.

Vaata kaarti ja ülejäänud magneteid Ekspressist