Jehoova tunnistajad käisid Toris ukselt uksele

 (42)
Jehoova tunnistajad
Jehoova tunnistajate loosungFoto: Andres Putting

Usuga on sellised lood, et mõned inimesed käivad vaikselt kirikus ja sellest piisab. Teised usklikud agiteerivad avalikult ja kõva häälega ning leidub ka neid, kes sõidavad autoga ringi ja koputavad elanike ustele, et oma sõnumit edastada. Täna sõideti autoga ringi Tori vallas ja käidi elanike uste taga.

Suvel agiteeris üks heledapäine vanem daam Pärnu bussijaama juures ja kuulutas oma usku ning "publik" põgenes tema lähedusest kiiresti. Täna aga sõitsid Tori vallas ringi Jehoova tunnistajad ning kaks noort meest käisid ukse taga, et usust rääkida.

Kui nägin maja ees autot peatumas ja kaht noort meest sealt välja astumas, kotid üle õla, siis arvasin, et mõned ajakirjanikud tahavad pilti teha.

Avasin ukse. Tervitati viisakalt ja öeldi, et neil on üks küsimus. Ütlesin, et kuulan huviga ning küsisin kohe ka ise neilt, et kas te olete mõnest erakonnast ja soovite äkki mind enda parteisse kutsuda.

Kui selgus, et nad on Jehoova tunnistajad, siis ütlesin, et see teema mind ei huvita ning ei hakatud oma teavet mulle pakkuma. Mindi viisakalt minema. Unustasin isegi neist foto teha.

Usklikke on aga igasuguseid. Kultuursed inimesed käivad kirikus ja teisi ei tüüta.